V té chvíli měl v krvi přes tři promile alkoholu. Čaš vypověděl, že jeho auto řídila blízká osoba, kterou podle zákona nemusí udat. Prohlásil také, že krátce po srážce skutečný viník utekl a on pouze přesedl z místa spolujezdce za volant, aby zatáhl ruční brzdu a vozidlo zjistil. Této obhajobě však soud neuvěřil.

Případem se v srpnu letošního roku zabýval Okresní soud, který Čašovi vyměřil dvanáctiměsíční trest s podmíněným podkladem na zkušební dobu dvou let. Navíc mu uložil čtyřletý zákaz řízení vozidel. Čaš se proti verdiktu odvolal ke krajskému soudu, který však jeho odvolání dnes zamítl a původní rozsudek v plném rozsahu potvrdil.

Rozhodnutí bude mít zřejmě i výrazný vliv na civilní správní žalobu, kterou Čaš před několika měsíci podal ke krajskému soudu. V ní žádá, aby soud přezkoumal rozhodnutí šéfů krajské a frýdecko-místecké policie, kteří mu dali výpověď. Kdyby uspěl, otevřela by se mu cesta k zpětnému vyplacení mzdy a možná i získání všech výhod souvisejících s odchodem od policie. O termínu projednávání civilní žaloby není zatím rozhodnuto.