Tentokrát šlo o kamion Scania zahraničního dopravce. Podle informací mluvčího moravskoslezských hasičů Petra Kůdely ve čtvrt na jedenáct na místo vyjelo hasičské vozidlo a vyprošťovací Tatra 815 ze stanice Fifejdy. Kamion se do „myší díry“ nevlezl při jízdě do centra Ostravy. Tím si jeho řidič zničil návěs a uvolnil nosnou konstrukci.

"Řidič kamionu vyvázl bez zranění. Hůře dopadl řidič osobního auta Renault 19, které jelo za kamionem. Muž nestihl zabrzdit a auto se doslova nabodlo na zbytky konstrukce návěsu Scanie. Řidič vylezl se zraněním hlavy z auta sám a utekl v šoku na blízkou benzínovou pumpu. Po příjezdu sanitky rychlé lékařské pomoci byl ošetřen a odvezen do nemocnice," uvedl mluvčí a dopknil, že hasiči odtáhli renaulta na okraj vozovky, pomocí vyprošťovací Tatry vytáhli kamion zpod mostu a odtáhli jej k nedalekému odbočovacímu pruhu, kde ho zajistila Policie ČR.

Hasiči již delší dobu upozorňují na vážné situace, které zmíněný železniční most způsobuje méně pozorným řidičům nákladních aut v obou směrech silnice. Město Ostrava již přislíbilo namontovat lepší výstražná zařízení.