Lupiči tehdy z prodejny klenotnictví ukradli luxusní hodinky v celkové hodnotě přesahující tři a půl milionu korun. Hlavní organizátor Marek Ondruška z Karvinska si již v Německu odpykává šestiapůlletý trest. Další dva podezřelí byli později zadrženi v České republice. Německá prokuratura požádala o jejich postavení před český soud.

Prvním z nich je dvaatřicetiletý Martin Šašinka z Karviné, který se ke zločinu přiznal a jeho průběh detailně popsal. Svou dřívější výpovědí pomohl celý případ objasnit. Šašinka před soudem prohlásil, že lituje toho, co udělal. „Jsem zloděj, ale ne násilník, který někomu ublíží. Kdybych věděl, co se chystá, nešel bych do toho,“ uvedl před soudem Šašinka, který navíc vyjádřil obavy o svůj život. Před zahájením procesu totiž dostal dopis, ve kterém mu neznámý pisatel doporučil změnit původní výpověď. V opačném případě prý Šašinku čekají problémy.

Druhým souzeným je pětačtyřicetiletý Rudolf Stolarik z Havířova. Na místě činu sice nebyl, údajně však financoval lupičskou výpravu do Německa. Jeho odměnou měly být hodinky z klenotnictví. Stolarik svou vinu popírá. Samotného přepadení německého klenotnictví se zúčastnili ještě další dva pachatelé, které se však zatím nepodařilo vypátrat. Soud jednání odročil kvůli výslechu dalších svědků.