Policisté zkontrolovali na proslulé Stodolní ulici v noci z pátku na sobotu čtrnáct barů a 181 bavících se lidí. Mnohým z nich dali také dýchnout do policejního přístroje. Výsledek? Tři opilé děti.

„Tři mladiství, kteří popíjeli alkohol, byli předáni rodičům. Jejich jednání bude oznámeno pracovníkům orgánu péče o děti a mládež,“ potvrdil vedoucí obvodního oddělení policie v centru Ostravy René Korytář. Upřesnil, že postiženi byli i ti, kteří neplnoletým mladým lidem alkohol nalévali. „Udělili jsme deset pokut v celkové částce pěti tisíc korun obsluhám barů za to, že mladistvým podávali alkohol,“ uvedl Korytář.

Na opilství doplatí i jeden dospělý člověk, řídil auto, přitom za volantem neměl co dělat. „Během kontroly jsme zadrželi jednu osobu za jízdu pod vlivem alkoholu,“ konstatoval Korytář. Pravidelné razie policistů v centru ostravské zábavy jsou součástí plánů radních Moravské Ostravy a Přívozu zavést a udržovat pořádek na Stodolní ulici. „Chceme, aby vyhlášená ostravská Stodolní ulice nepřišla o svůj fenomén, ale zároveň se neproměnila v Bronx, a byla bezpečná,“ prohlašují radní. I proto zřídili pracovní skupinu, kterou tvoří představitelé města a obvodu, zástupci klubů a občanského sdružení Stodolní, hygienici, policisté.