Mladík si během posledních týdnů připsal na své konto jedenašedesát zločinů. Převážně se jednalo o vloupání do menších restaurací, novinových stánků, sklepů nebo skladů firem. Bral vše, co se dalo zpeněžit. Věci prodával přímo na ulici náhodným zájemcům, lup nabízel i v restauracích. Celková škoda je dosud vyčíslena na 1, 2 milionu korun.

Nepáral se s tím

Do objektů se dostával po vypáčení nebo vylomení zámků, někdy vykopával dveře nebo rozbíjel okna. Podle ostravského kriminalisty Daniela Naiverta si vybíral budovy, které měly nedostatečné nebo žádné bezpečnostní zařízení. Mladík při výslechu tvrdil, že tímto způsobem chtěl předejít tomu, aby neskončil jako bezdomovec na ulici.

Před několika lety, po návratu z výchovného ústavu, se ho rodina údajně zřekla. Od té doby neměl kde bydlet. Žil různě u kamarádů, kterým však musel platit za přespání.

Práce? Ne!

Mladík je vyučeným truhlářem, o klasickou práci však neměl zájem. Navíc nebyl evidovaný ani na úřadu práce. Svou situaci se rozhodl řešit krádežemi. Policisté nyní prověřují, zda podobných zločinů neprovedl více. Již v minulosti měl problémy se zákonem kvůli patnácti vloupání do objektů. Zloděj skončil ve vazbě. Pokud jej soud uzná vinným, mohl by ve vězení strávit až osm let.