Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté v Moravskoslezském kraji letos vyšetřovali vraždy a loupeže, absolvovali také divoké autohoničky

Ostrava - Vloňském roce se vMoravskoslezském kraji odehrála řada závažných ikuriózních zločinů. Připomeňme si některé znich.

31.12.2007
SDÍLEJ:

Proti výtržníkům museli v hledišti Bazalů zasáhnout policistéFoto: DENÍK/Adolf Horsinka

LEDEN

 • Velká rodinná tragédie se počátkem ledna odehrála vKrmelíně a Ostravě. Dvaatřicetiletá žena se nejprve vjednom zdomů vKrmelíně pokusila zabít svou sedmiletou dceru. Vešla do jejího pokojíku a začala ji bodat. Dívka byla svážnými zraněními později převezena do nemocnice. Matka vzápětí po činu nasedla do auta a odjela ke svým rodičům do Ostravy. Vdomě na ulici Cholevově pak skočila zokna chodby mezi jedenáctým a dvanáctým patrem. Na místě zemřela. Podle policie se žena vminulosti léčila na psychiatrii. Špatný psychický stav a velká zátěž zřejmě vyústily vjejí nepochopitelné jednání.
 • Vrukou ostravských policistů skončil jejich kolega zBrušperku, který opilý řídil osobní vozidlo, snímž narazil do zdi Divadla Petra Bezruče. Poškodil omítku a okapy. Po karambolu zaparkoval a odešel do bytu své přítelkyně. Když si pro něj ochvíli později přišla hlídka, měl vkrvi 2,3promile alkoholu. Ochránce zákona původně tvrdil, že vdobě řízení nebyl opilý. Krátce po nehodě si prý upřítelkyně dal sklenici tvrdého alkoholu. Před soudem ale později přiznal, že něco málo vypil ipřed jízdou. Soud mu vyměřil podmíněný desetiměsíčnítres­t.

ÚNOR

 • Neznámý pachatel brutálně zavraždil dvaatřicetiletou zaměstnankyni sázkové kanceláře Chance ve Frýdku-Místku. Násilník ve věku osmnáct až dvacet let ji ubodal vpobočce na ulici Heydukově. Odnesl si několik tisícikorun. Vraha se zatím nepodařilo vypátrat.
 • Ostravským kriminalistům se podařilo dopadnout násilníka, který vlednu vlesoparku vOstravě-Bělském lese znásilnil sedmnáctiletou dívku. Ze zločinu byl usvědčen stejně starý mladík zOstravy. Kčinu se přiznal. Na oběť, která vlesoparku venčila psa, si počíhal vpodvečerních hodinách nedaleko restaurace Koliba. Pod hrozbou zabitím ji přinutil korálnímu sexu. Dívka utrpěla psychický šok. Muž poté utekl směrem krestauraci Dakota. Při vyšetřování se ukázalo, že sexuální agresor vyděsil iněkolik žen, před kterými se obnažoval a masturboval.

BŘEZEN

 • Policisté ze speciálního týmu Toxi provedli rozsáhlou razii zaměřenou na vařiče pervitinu. Na různých místech Ostravy zatkli čtyři osoby patřící khlavním výrobcům této drogy na Ostravsku. Při domovních prohlídkách odhalili pět kompletních varen vybavených moderním laboratorním zařízením. Akci skrycím názvem Ego kriminalisté připravovali několik týdnů, během kterých sledovali podezřelé osoby ivytipovaná místa. Jednoho zaktérů (34 let) zadrželi ve chvíli, kdy vbytě vOstravě-Zábřehu dokončoval výrobu pervitinu.
 • Policie zadržela sedmi nezletilců ve věku dvanáct až patnáct let, kteří několik týdnů terorizovali obyvatele Ostravy. Na své konto si připsali nejméně deset zločinů, při kterých se zmocnili věcí za dvaadvacet tisíc korun. Jak se při vyšetřování ukázalo, důvodem loupežnických výprav byla touha po dobrodružství. Hlavou gangu byl teprve dvanáctiletý chlapec.

DUBEN

 • VHavířově-Prostřední Suché byl zavražděn ostravský taxikář, kterého si vOstravě-Svinově najal Polák pracující na dole vKarviné. Když jej taxikář požádal ozaplacení, vytáhl místo peněženku nůž a začal jej bodat. Řidič neměl proti tomuto brutálnímu a razantnímu útoku žádnou šanci. Pachatel po činu utekl, policisté po něm vyhlásili pátrání. Vrah byl dopaden koncemdubna.
 • Divoká autohonička se odehrála mezi Kunčicemi pod Ondřejníkem a Ostravou. Ochránci zákona pronásledovali vůz, jehož řidič bez zaplacení odjel zčerpací stanice. Během stíhací jízdy padlo několik výstřelů– některé znich směřovaly do vzduchu, další přímo na vůz. Akce vyvrcholila na sídlišti vOstravě-Hrabůvce, kde se hlídkám podařilo auto zastavit. Kromě šestadvacetiletého opilého řidiče byla uvnitř ijeho opět let starší přítelkyně, které kulka zranila páteř. Žena je nyní upoutána na invalidní vozík. Řidič byl již za jízdu vopilosti odsouzen ke třem rokům vězení. Před soudem se nyní ocitl istřílející policista, který je kvůli zranění spolujezdkyně obžalován znedbalostního ublížení na zdraví.

KVĚTEN

 • Do historie novodobé kriminalistiky zřejmě vstoupí loupežné přepadení pobočky GE Money Bank na ulici Dr. Martínka vOstravě-Hrabůvce. Výjimečné však není způsobem provedení ani výší způsobené škody. Jeho jedinečnost spočívá vtom, že policisté několik hodin po loupeži zatkli podezřelého muže, zněhož se ale posléze vyklubal pouze dvojník skutečného pachatele. Loupež se odehrála pátek 11.května kolem 10.30hodin. Nemaskovaný násilník předložil pokladní lístek spokynem, aby mu vydala hotovost. Žena jeho příkaz splnila, mezi bankovky se jí ale podařilo vložit zařízení, které část peněz znehodnotilo. Lupič nepoužitelné bankovky při útěku zahodil.
 • Hlídka městské policie zadržela trojici falešných koledníků, která se objevila vměstské části Ostrava-Poruba. Dvě dívky a chlapec se vydávali za pracovníky Charity Ostrava a vybírali peníze na blíže neurčenou sbírku. Pracovníkům Charity během května volalo hned několik lidí. Strážníci podvodníky přistihli vdomě na Hlavní třídě. Šlo otři sourozence ve věku třináct až čtrnáct let. Ve chvíli dopadení měli usebe dvaapadesátkorun.

ČERVEN

 • Detektivové národní protidrogové brigády zadrželi vOstravě dva muže zapojené do kokainového obchodu. Drogu měli společně sdalšími komplici dovážet zjihoamerických států. Policisté během akce skrycím názvem Mojito zatkli vPraze a vhlavních městech Peru a Argentiny další členy skupiny. Detektivové zajistili celkem jedenadvacet kilogramů kokainu, ztoho čtyři kilogramy na území našehostátu.
 • Před zloději se musejí mít na pozoru nejen pasažéři hromadné dopravy nebo zákazníci velkých obchodních center. Nebezpečí hrozí inávštěvníkům sexshopů. Potvrdit to může třiatřicetiletý návštěvník erotického podniku vMoravské Ostravě, který se pohodlně usadil vkabince, aby zhlédl zaplacené video se sličnými děvami. Vté chvíli pro něj okolní svět přestal existovat. Toho využil nezjištěný kapsář, který mu vnestřeženém okamžiku vzal peněženku. Uvnitř byla hotovost přesahující patnáct tisíckorun.

ČERVENEC

 • Ostrava zažila další divokou autohoničku, při které se střílelo. Policisté vnoci pronásledovali zdrogovaného řidiče, který se před nimi snažil uprchnout ve vozidle BMW. Nezastavil ani poté, co padly tři varovné výstřely. Honička skončila až ve chvíli, kdy policejní vozy sevřely hříšníka do kleští. Ochránci zákona jej vzápětí vytáhli a nasadili mu pouta. Jedenadvacetiletý mladík se choval velmi zmateně. Policisté si zpočátku mysleli, že je opilý, orientační dechová zkouška to ale vyloučila. Hlídka pojala podezření, že je pod vlivem omamných látek. To vzápětí potvrdil speciální drogový test. Navíc vyšlo najevo, že dotyčný má soudní zákaz řízení vozidel.
 • Ztrestného činu ublížení na zdraví byla obviněna čtyřiadvacetiletá žena, která podle názoru policistů připravila oživot svého čtrnáctiměsíčního syna. Vše začalo ve chvíli, kdy dítě ve vážném stavu přinesla do porubské nemocnice. Tvrdila, že chlapci pravděpodobně zaskočil kus rohlíku. Ipřes okamžitou pomoc dítě zemřelo. Pitva pak ukázala, že se jednalo násilnou smrt. Při vyšetřování vyšlo najevo, že matka na dítě našlápla voblasti hrudníku.

SRPEN

 • Obavy ze soudního procesu a zřejmě také výčitky svědomí byly důvodem sebevraždy, kterou vostravské vazební věznici spáchal osmatřicetiletý M. O. zOstravy. Tento muž vloni brutálně usmrtil spolumajitele ostravské tiskárny (31 let), ve které sám pracoval. Počátkem září měl předstoupit před soud. Krátce poté, co se dozvěděl přesný termín hlavního líčení, si břitem holicího strojku pořezal zápěstí. Vcele jej vkaluži krve našel dozorce.
 • Kosterní pozůstatky patřící mladé ženě nalezli náhodní kolemjdoucí vlesíku vOstravě-Svinově. Pitva ukázala, že ji někdo zabil. Policie později oběť identifikovala a po několika týdnech intenzivního pátrání zadrželi ipodezřelého mladíka, bývalého partnera zavražděné dívky. Společně skumpánem jí zabil kvůli nevyřešeným majetkových sporům.

ZÁŘÍ

 • Nezvyklý „ptačí“ případ vyšetřovali ostravští policisté. Zjišťovali, za jakých okolností přišel oživot holub nalezený ve dvoře exekutorského úřadu vcentru Ostravy. Ptáka objevili náhodní kolemjdoucí, kteří informovali ostravské strážníky. Ti pojali podezření, že holuba někdo zabil. Pták měl totiž nohy a křídla svázané provazem. Později se ale ukázalo, že šlo onešťastnou náhodu. Holub se totiž sám zamotal dolana.
 • Očást prstu levé ruky přišel ostravský policista, který společně skolegou zasahoval proti agresivnímu násilníkovi. Drama se odehrálo nad ránem na chodbě domu vMoravské Ostravě. Ochránci zákona dostali informaci opodivném člověku sedícím ve věžáku na ulici Ahepjukově. Na místo byla vyslána dvojčlenná hlídka, která ho probrala a poté se jej snažila zvednout. Dotyčný však začal kolem sebe zběsile kopat a mávat pěstmi. Vzápětí se vrhl na oba muže vuniformách a začal je kousat a škrábat. Policisté se mu snažili nasadit pouta. Výtržník však jednoho znich nečekaně kousl do malíku levé ruky tak silně, že mu amputoval část článku snehtem.

ŘÍJEN

 • Na zemědělské farmě vOstravě-Hrabové přišla oživot třiatřicetiletá zaměstnankyně. Zemřela poté, co ji ušlapali koně, které ráno vyváděla ze stáje. Matka dvou malých dětí, která na farmě pracovala jen několik týdnů, utrpěla vážná poranění břicha. Po příjezdu zdravotníků byla ještě při vědomí a se záchranáři komunikovala. Vnemocnici však po několika hodinách zemřela. Vše nasvědčuje tomu, že při vyvádění zvířat upadla a koně na ni nešťastnou náhodou našlápli.
 • Na hodinu byl propuštěn zkušený železničář zOstravy. Navíc se nad ním vznáší hrozba až jednoročního vězení. To vše kvůli tomu, že do zaměstnání nastoupil se zbytkovým alkoholem vkrvi. Opakovaná orientační dechová zkouška během noční směny ukázala, že dotyčný má vkrvi alkohol. Přivolaní policisté poté mu naměřili 1,14promile.

Listopad

 • Překvapení čekalo ostravské policisty, kteří vodpoledních hodinách kontrolovali dvojčlennou osádku vozidla Mazda 626projíždějící ulicí Cihelní vOstravě-Přívoze. Auto řídil patnáctiletý školák, který vzhledem ke svému věku neměl za volantem co dělat. Před soudem se bude zodpovídat ztrestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.
 • Kapsářské drama, při kterém padlo iněkolik varovných výstřelů, se odehrálo uobchodního centra Makro vOstravě-Hrabové. Kriminalisté zde během zátahu přistihli zlodějku zOstravy podezřelou zkrádeže kabelky. Žena však naskočila do připraveného auta Škoda Octavia, za jehož volantem seděl komplic zTeplic. Následovala divoká autohonička, při které policisté vypálili iněkolik varovných výstřelů. Uprchlíky se podařilo dostihnout až na ulici Cingrově.

PROSINEC

 • Otřesný případ domácího násilí vyšetřovali ostravští policisté. Zasahovali vdomě, kde opilý třiačtyřicetiletý muž zOstravy surově napadl svou manželku. Vše se odehrálo před zraky jejich čtrnáctiletého syna, který nakonec možné tragédii zabránil tím, že otce udeřil hokejkou po hlavě. Zraněná žena skončila vnemocnii, opilý násilník na záchytce.
 • Jedenadvacet zraněných policistů, 340vytrhaných sedaček, škody vřádech statisíců korun, patnáct zatčených chuligánů– takový je výsledkem výtržností, které se odehrály během ligového zápasu mezi Baníkem a Spartou. Řádění padá navrub příznivců polského klubu GKS Katovice, kteří sbaníkovci udržují úzké kontakty.(per)

31.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zrekonstruovaný památník ve Vřesinské ulici.
3

FOTO: Ocel na připomínku obětí. Památníku požehnal i kněz z porubské farnosti

VIZUALIZACE fotbalové akademie na Bazalech.
2 16

Hotovo. Z Bazalů bude tréninkové centrum

Policie ukončila vyšetřování výbuchu plynu

Havířov – Za loňský výbuch plynu v domě v Jarošově ulici mohl některý ze dvou zemřelých nájemníků.

Lev po prvním hattricku v kariéře: Oslava? Asi byla moc, byly v tom emoce

Co víc si mohl přát? Hokejový útočník Vítkovic Jakub Lev se dočkal premiérového hattricku v kariéře. Šestadvacetiletý odchovanec Plzně, odkud do Ostravy v létě zamířil, byl hlavní hvězdou úterního utkání 14. kola extraligy ve Zlíně.

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

/FOTOGALERIE/ Klidné bydlení, anebo lepší služby? To jsou názory odpůrců a zastánců stavby velké prodejny v lokalitě Podlesí. Ti první už sehnali pod petici podpisy asi desetiny obyvatel města. Druzí mají na své straně jeho vedení.

AKTUALIZOVÁNO

V superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při závěrečné předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už to je elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání lidí prchajících před násilím. Samozřejmě, že nechybělo ani téma obecných referend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení