Je obviněn hned zněkolika mravnostních zločinů, mimo jiné ze znásilnění a ohrožování mravní výchovy mládeže. Hrozí mu až dvanáct let vězení. Vlétě loňského roku si vOstravě vytipoval několik chlapců, které vylákal do chodeb domů, a zde je přiměl krůzným praktikám.

Obžalovanému, který sám sebe označil za devianta, hrozí pět až dvanáct let vězení.

Nedokázali se bránit

Kprvnímu zločinu došlo včervenci vdomě na ulici Petra Křičky. Gaži oslovil dvojici šestiletých chlapců stím, že jim ukáže něco velmi zajímavého. Poté vytáhl mobilní telefon a přehrál jim video, na které se sám ukájí. Vzápětí se obnažil a vyzval je, aby udělali to samé. První odešel svýmluvou, že jej shání maminka, další však zůstal.

Muž ho odvedl do mezipatra, kde mu sundal tepláky a slipy. Zde jej přiměl kpraktikám, během kterých se sám uspokojil.

Místem dalšího zvrhlého činu byl onecelý měsíc později dům na ulici Zengrově vOstravě-Vítkovicích. Gaži opět použil fintu smobilním telefonem, klučinu pak vchodbě vysvlékl a začal snechutnostmi. Tentokrát jej však vyrušil náhodný svědek, před kterým utekl. Ještě téhož dne se ale poblíž místa činu znovu objevil. Vybral si trojici dívek, kterým nabídl nezvyklou podívanou. Ikdyž jej odmítly, vytáhl mobilní telefon a přehrál jim své pornografické záběry. Vyděšené děti ve věku čtyři až devět let utekly.

Psychotrauma

Některé zobětí prožily psychotrauma a znalci jejich výslech označili za zcela nevhodný. Podle expertů chlapci věděli, že to, co snimi Gaži provádí, není správné, vzhledem ke svému věku se však nedokázali účinně bránit.

Gaži se během své čtvrteční výpovědi kčinům přiznal. „Je mi to všechno velmi líto. Nemohu za své sexuální pudy a pedofilní sklony,“ prohlásil muž, který měl již vminulosti problémy smravnostními delikty. Do konfliktu se zákonem se dostal během svého pobytu ve Velké Británii. Tehdy se na veřejnosti obnažoval a ukájel. To vše před zraky dětí. Za to byl dvakrát odsouzen.

Po návratu do České republiky ve svém rodném městě– České Lípě– vyhledal pomoc psychiatra, kterému se svěřil stím, že jej přitahují malí chlapci Později se však přestěhoval za přítelem do moravskoslezského regionu a lékaře přestal navštěvovat.

Gaži se mimo jiné hájil tím, že vminulosti byl sám zneužíván blízkými příbuzným. Zdůraznil také, že vůči dětem nikdy nepoužil žádné násilí. Rozsudek by mohl padnout vpátek.