"Jde jako „obvykle“ hlavně o jeden či více stromů, spadlých na silnice či chodníky a bránící dopravě, které musí hasiči odstranit. Základním technickým prostředkem je motorová pila," uvedl mluvčí.

V Ostravě zatím zasahovali pouze jednou, kolem dvou desítek výjezdů však mají na kontě například na Novojičínsku. Ve dvou případech se postaral o větší narušení střechy, a to kolem 4. hodiny ranní ve Frenštátu pod Radhoštěm, kterou již hasiči upevnili, a ráno v Kunčicích pod Ondřejníkem, kde jsou na místě hasiči a také tesařská firma. "Nemám zatím naštěstí žádné informace o zranění osob", dodal mluvčí.

Stromy již poškodily například autobusovou zastávku v Třinci-Oldřichovicích, v Opavě zase telefonní vedení. Vítr také několikrát potrhal plechové střešní krytiny, které hasiči provizorně upevňují. Desítku zásahů měli do deváté hodiny hasiči na Frýdecko-Místecku, na Opavsku dosud vyjížděli čtyřikrát, Bruntálsko bylo bez výjezdů hasičů, které by byly nutné kvůli silnému větru.

Počet dosud spadlých stromů se dá počítat na desítky. Podle meteorologů se má vítr v našem kraji utišit již během středečního dopoledne, uvedl mluvčí.