Vše začalo tím, že si hlídka pohotovostního pořádkového odboru městského ředitelství ostravské policie všimla osobního vozidla Volkswagen Golf, jehož řidič se dopustil dopravního přestupku - porušil dopravní značku Přikázaný směr jízdy. Autohlídka se proto rozhodla vozidlo zastavit a přestupek projednat. Řidič, který byl ve vozidle sám, ale začal ujíždět a dál závažně porušoval dopravní předpisy.

„Svou riskantní jízdou ohrožoval svůj život, ale i životy ostatních účastníků silničního provozu. Při odbočování z ulice 28. října prudce odbočil vpravo do prostoru Frýdlantských mostů. Neočekávaným manévrem vyjel nekontrolovaně na tramvajový pás. Smyk vyrovnal a vrátil se zpět na vozovku. Dalším strhnutím řízení vpravo na ulici Senovážnou se dostal přes obrubník na travnatou plochu a narazil do směrové tabule, kterou zcela zdemoloval,“ uvedla mluvčí ostravské policie Dagmar Bednarčíková.

Řidič zůstal ve vozidle zaklíněn. Proto ho policisté z auta vyprostili a přenesli do bezpečné vzdálenosti od vozidla, které mohlo explodovat. Pak mu poskytli první pomoc. Následná dechová zkouška neprokázala, že by řidič pil před jízdou alkohol. Policisté zjistili ale něco jiného - auto bylo kradené. Někdo ho ukradl v lednu letošního roku. Proto nyní kriminalisté na případu dále pracují.