Obžalovaní muži přepadli v březnu roku 2006 čtyřiapadesátiletého podnikatele po jejich obchodní schůzce. Společně jej přinutili nastoupit do připraveného automobilu a odvezli jej k Těrlické přehradě nedaleko Havířova, během cesty mu pak vyhrožovali likvidací a fyzicky jej napadali. Pod nátlakem jim podnikatel nakonec podepsal směnku na částku přesahující 10 milionů korun a smlouvu o půjčce na tuto částku. Jako úroky mu vyděrači sebrali 84 tisíc korun, které měl v tu chvíli u sebe.

Dušan Šebö z Havířova a Peter Ludvigh, původem ze Slovenska, se odvolali proti dřívějšímu rozsudku krajského soudu. Ten poslal za vydírání Šeböa na pět let do vězení a jeho komplice Ludvigha na pět a půl roku. U třetího z mužů, Ukrajince Andriy Tatarchuka, neprokázalo šetření krajských soudců, že se na napadení podílel. Proti tomuto rozhodnutí se ale odvolal státní zástupce. „Státní zástupce předložil nové důkazy, které posilují podezření, že se Tatarchuk na trestné činnosti podílel. Proto vrchní soud v závěru minulého týdne rozhodl vrátit případ zpět k prošetření Krajskému soudu v Ostravě,“ uvedl mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy.

Dvěma již dříve odsouzeným mužům zpřísnil vrchní soud trest o jeden rok. „Původní rozsudek podcenil jejich společenskou nebezpečnost, pětiletý trest je totiž na spodní hranici sazby. Šeböovi tedy uložil šest roků vězení a Ludvighovi šest a půl s tím, že bude vyhoštěn z České republiky na dobu pěti let,“ doplnil Angyalossy.