Mimo jiné se vydali na ubytovnu vOstravě-Martinově, kde vjejich síti uvízl jeden ze zdejších nájemníků. Při kontrole dokladů vyšlo najevo, že se více než dva roky ukrýval před spravedlností. „Vříjnu 2005na něj Okresní soud vOstravě vydal příkaz kzatčení,“ uvedla mluvčí Oblastního ředitelství služby cizinecké policie vOstravě Daniela Vlčková stím, že výtečník je stíhán za krádež.

Jedenapadesátiletý muž měl však vážné zdravotní problémy a policisté jej nejprve převezli do nemocnice. Lékaři po vyšetření konstatovali, že nic nebrání jeho umístění vpolicejní cele. Je však nutné uněj provádět pravidelné kardiologické kontroly. Zloděj záhy putoval do ostravskécely.

Cizinecká policie si na své konto připsala idalší úspěch vpodobě zadržení sedmatřicetiletého muže, kterého našla vdalší ostravské ubytovně. Vkvětnu loňského roku na něj bruntálský okresní soud vydal zatykač pro trestný čin zanedbání povinné výživy. Skončil vpolicejní cele a posléze byl převezen do Bruntálu.

Další výtečník byl odhalen vmezinárodním rychlíku. „Štěstí opustilo třiadvacetiletého muže, který tento týden cestoval mezistátním rychlíkem jedoucím ze Slovenska. Při pobytové kontrole policisté vevidencích zjistili, že na něj Okresní státní zastupitelství vČeské Lípě pro podezření zúvěrového podvodu vydalo loni vříjnu příkaz kzadržení,“ popsala případ Vlčková. Policisté po konzultaci svyšetřovatelem, který se případem zabývá, předali mladíka místním kriminalistům.)