Deník krátce po události zjistil, že stíhaným mužem je sedmadvacetiletý je Karel M, vjehož bytě se žena bez domova několik dní zdržovala. Vyšetřovatelé jej obvinili zublížení na zdraví. Muži, který je od 15.ledna ve vazbě, tak hrozí usoudu pět až dvanáct let vězení. Frýdecko-místecké státní zastupitelství nyní spis předalo do Ostravy.

Nebude nakonec případ překvalifikován na vraždu? „My to nevylučujeme,“ řekl naší redakci jeden zkrajských vyšetřovatelů. „Prozatím je to ale stále vyšetřováno jako ublížení na zdraví snásledkem smrti. Čeká se na odborné posudky a další podklady. Pokud nenastanou nějaké problémy, vše potrvá dva až tři měsíce,“dodal.

Co přesně se vLištné odehrálo, policisté zatím nezveřejnili. Oficiální verze hovoří otom, že oběť zemřela na následky rozsáhlých zranění, které jí útočník způsobil bitím. Prvotní informace od záchranářů přitom zmiňovala, že na těle bylo mnoho bodných ran. „Povídá se, že od krve bylo kladívko,“ řekla před časem Deníku 59letá sousedka obviněného muže.