Příslušníci cizinecké policie provedli v minulých dnech hned několik rozsáhlých razií zaměřených na nelegální pobyt cizinců a pátrání po celostátně hledaných osobách. Mimo jiné se vydali na ubytovnu v Ostravě-Martinově, kde v jejich síti uvízl jeden ze zdejších nájemníků. Při kontrole dokladů vyšlo najevo, že se více než dva roky ukrýval před spravedlností.

„V říjnu 2005 na něj Okresní soud v Ostravě vydal příkaz k zatčení,“ uvedla mluvčí Oblastního ředitelství služby cizinecké policie v Ostravě Daniela Vlčková s tím, že výtečník je stíhán za krádež. Jedenapadesátiletý muž měl však vážné zdravotní problémy a policisté jej nejprve převezli do nemocnice. Lékaři po vyšetření konstatovali, že nic nebrání jeho umístění v policejní cele. Je však nutné u něj provádět pravidelné kardiologické kontroly. Zloděj záhy putoval do ostravské cely.

Cizinecká policie si na své konto připsala i další úspěch v podobě zadržení sedmatřicetiletého muže, kterého našla v další ostravské ubytovně. V květnu loňského roku na něj bruntálský okresní soud vydal zatykač pro trestný čin zanedbání povinné výživy. Skončil v policejní cele a posléze byl převezen do Bruntálu. Další výtečník byl odhalen v mezinárodním rychlíku. „Štěstí opustilo třiadvacetiletého muže, který tento týden cestoval mezistátním rychlíkem jedoucím ze Slovenska. Při pobytové kontrole policisté v evidencích zjistili, že na něj Okresní státní zastupitelství v České Lípě pro podezření z úvěrového podvodu vydalo loni v říjnu příkaz k zadržení,“ popsala případ Daniela Vlčková. Policisté po konzultaci s vyšetřovatelem, který se případem zabývá, předali mladíka místním kriminalistům.