Mezi gratulanty byli příbuzní i přátelé. Vše probíhalo v pohodě až do chvíle, kdy se Petra kvůli malichernosti pohádala s manželem. Drama vyvrcholilo ve chvíli, kdy v návalu vzteku popadla nůž a svého chotě bodla. Muž na následky vážných zranění zemřel. Mináriková si na samotný útok nepamatuje. Údajně si vzpomíná jen na okamžik, kdy se manžela snažila oživit.

Tímto tragickým případem z března loňského roku se úterý zabýval Krajský soud v Ostravě. Mináriková je obžalována z trestného činu vraždy. Hrozí jí deset až patnáct let vězení.

Místem tragédie byl dům na ulici Kosmonautů v Karviné-Ráji. Oslavy se konaly v jednom z bytů, do kterého dorazili příbuzní, sousedé i známí. Samotná Mináriková zpočátku kvůli střevním potížím nepila. Později si dala několik osudných skleniček vína, které v ní probudily agresi.

Skvěle se bavili

Zpočátku se celá společnost dobře bavila. Pouštěli si písničky, tancovali a dění nahrávali na video. Poté však atmosféra zhoustla. Oslavenkyni se nelíbilo, že ji dcera požádala o ztišení hudby, aby mohla spát. Mináriková na ni křičela a vzápětí ji obvinila z toho, že jí kazí narozeniny. V tom okamžiku vstoupil do sporu manžel, který se dcery zastal. Následovala prudká výměna názorů. Nezletilá dcera se kvůli hádce rodičů rozbrečela, otec se ji snažil utěšit.

Mináriková svůj verbální útok nadále stupňovala. Poté dala manželovi několik facek. Podle svědků muž i v této chvíli zachoval relativně klidnou hlavu. Následovalo postrkování a žduchání, žena následně vzala kuchyňský nůž s čepelí dlouhou třináct centimetrů. manžela bodla do levé horní části hrudníku. Čepel mimo jiné zasáhla levou podpažní tepnu. Muž zemřel v důsledku vykrvácení. Oba manželé měli v době činu kolem dvou a půl promile alkoholu v krvi.

Nevzpomíná si

„Měla jsem okno. Na nic se nepamatuji,“ řekla Mináriková. Prý nevěděla o žádné hádce ani bodnutí. Údajně se probrala až ve chvíli, kdy klečela nad manželem, dávala mu masáž srdce a umělé dýchání.

Známí i rodinní příslušníci při výsleších vypověděli, že manželé se občas hádali, zejména v opilosti. Muž svou choť údajně několikrát napadl, žena zase vyvolávala hádky a vyčítala mu, že nenosí domů dost peněz, pije a nechce se mu pracovat.

Smrtící klid

Podle znalců mohl Minárikovou vyprovokovat nečekaný manželův klid a nadhled. To vše mohlo u ní vyvolat pocit, že ji nebere vážně.

Klinický psycholog hodnotí obžalovanou jako lehce nevyváženou osobnost extrovertního typu s živým temperamentem.

Rozsudek by mohl být vynesen ve středu.