Kprvní neštěstí došlo ve čtvrtek odpoledne vOstravě-Porubě. Dosud neznámé vozidlo na vyznačeném přechodě pro chodce srazilo dvaasedmdesátiletou ženu. Viník po střetu nezastavil a zmísta ujel. Na místo ihned vyrazila záchranná služba.

„Posádka rychlé lékařské pomoci svedla boj oživot pacientky, která vdobě příjezdu sanitky již nejevila známky života. Vzahájených resuscitačních pokusech záchranáři pokračovali iběhem transportu pacientky do nemocnice. Ženu předali vkritickém stavu na urgentní příjem Fakultní nemocnice vOstravě-Porubě,“ uvedl mluvčí moravskoskoslez­ských záchranářů Lukáš Humpl. Důchodkyně později vnemocnici zraněním podlehl.a

.

Místo tragické nehody na Martinovské ulici

Policie se vtéto souvislosti obracejí na občany opomoc při pátrání po viníkovi tragédie. Podle některých svědků by se mohlo jednat ozelenou Škodu Octavii. Lidé, kteří by mohli identifikovat vozidlo a motoristu, mohou kontaktovat komisaře Stanislava Bártla na telefonním čísle 974725446. Volat lze ina bezplatnou linku158.

Další tragédie se stala vpátek před šestou hodinou ranní na Mánesově ulici vHavířově. Osobní vozidlo zde srazilo chodce. „Utrpěl závažná poranění hlavy, hrudníku, břicha a dolní končetiny,“ uvedl Humpl stím, že pacient ipřes veškerou snahu lékařů zemřel.(per)