Blesky ve dvou případech zaměstnaly hasiče a příslušníky cizinecké a pohraniční policie.

Jeden z blesků způsobil požár novostavby hotelu u sjezdovky v Odrách-Tošovicích na Novojičínsku (na snímku). „Požár střechy objektu o půdorysu ve tvaru písmena T se dvěma nadzemními podlažími oznámil majitel na operační středisko hasičů po půl deváté večer,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že hasiči dostali požár pod kontrolu během půl hodiny, poté začali rozebírat zasaženou střechu. „Nový objekt je osazen hromosvody, jeho majitel ale nevěděl, zda již na ně má platnou revizi. Hotel je ale pojištěn,“ dodal Kůdela. Předběžná škoda je vyčíslena na tři sta tisíc korun. „Jde o první letošní větší událost v Moravskoslezském kraji, způsobenou bleskem. Hasiči dosud evidovali pouze několik zapálených či bleskem rozetnutých stromů,“ řekl Kůdela.

Rušno bylo ve čtvrtek 21. června i na referátu cizinecké a pohraniční policie v Bohumíně. „Po úderu blesku přestaly fungovat telefony, kamerový systém a začala kolabovat počítačová síť,“ popsala situaci mluvčí cizinecké a pohraniční policie Ostrava Daniela Vlčková.

Drama však mělo pokračování. „Vzápětí přiběhla na služebnu mladá žena, která nahlásila, že si z okna protější budovy všimla dýmu vycházejícího ze střechy budovy referátu. Policisté nemeškali a kromě toho, že přivolali hasiče, se sami ujali likvidace začínajícího požáru,“ uzavřela Vlčková.