Do objektu na Jindřichově ulici vešel krátce před půlnocí ve chvíli, kdy uvnitř nebyl žádný zákazník. Muž nejprve prošel celou místností a poté zamířil na toalety. Když se ubezpečil, že tam nikdo nezůstal, vrátil se k barovému pultu.
 
„Na hlavě měl černou pletenou čepici a na pravé ruce igelitovou tašku. Na stůl položil lístek s nápisem ,To je loupež, dej mi peníze!´. Obsluha mu vydala asi dvacet tisíc korun v hotovosti. Peníze si muž uložil do kapsy kabátu a z herny odešel,“ uvedla mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková s tím, že na místo vzápětí dorazili přivolaní policisté i se služebním psem Qeitem.
 
Ochránci zákona prohledali okolí, nikoho však nenašli. Případ je kvalifikován jako trestný čin loupeže. Pachateli hrozí až desetiletý pobyt ve vězení.
 
Herna 88 se již v minulosti stala místem podobného přepadení. Vloni na jaře neznámý útočník nad ránem vtrhl do objektu a se slovy „Nedělej blbosti, nemačkej žádný knoflík a dej sem všechny peníze“ přiměl servírky k vydání tržby ve výši bezmála třicet tisíc korun. Ke zranění naštěstí nedošlo. Podle výpovědi obětí se jednalo o muže bílé pleti ve věku kolem pětadvaceti let střední postavy a kulatého obličeje. Násilníka částečně maskovala světlá pletená čepice.
„Zajímavé na tomto případu bylo, že pachatel působil čistým dojmem, jako by byl čerstvě vykoupaný a voňavý,“ uvedl kriminalista, který se tímto případem zabýval.
 
Kriminalisté nyní zjišťují, zda oba zločiny spolu nějak nesouvisejí.