Oba policisté v hodnosti nadstrážmistrů si vysloužili šest měsíců vězení s odkladem na zkušební lhůtu jednoho roku.

Zákon porušili v dubnu loňského roku. Tehdy se při zákroku v domě na ulici Josefa Brabce dopustili několika pochybení. Dvojice bratrů v objektu surově zbila nájemníka. Jeden z nich mu ranou pěstí přerazil nos a způsobil mu i další zranění. Hlídku prostřednictvím tísňové linky přivolal další obyvatel domu - shodou okolností policista, který byl v té době na nemocenské.

Ochránci zákona po příjezdu na místo agresory zpacifikovali. Museli přitom použít donucovací prostředky a agresivnějšímu z bratrů nasadili pouta. Až potud bylo podle soudu vše v pořádku.

Policisté však nevěnovali patřičnou pozornost zranění, která utrpěl napadený muž. Od nemocného kolegy se navíc dozvěděli, že na jednoho z mladíků byl vydán zatykač. Přesto neudělali nic pro to, aby dotyčného předali soudu. Nezajistili ani místo činu. Mladíky pak naložili do auta a odvezli na blíže neurčené vzdálené místo, kde je pustili. Pouze je varovali, aby je nenapadlo jít zpět do baráku. Při návratu na služebnu pak neinformovali dozorčího o použití donucovacích prostředků, přestože je to jejich povinnost.

Obžalovaní tvrdili, že o vydaném zatykači nevěděli. Co se týče poranění nájemníka, údajně je nepovažovali za vážné, nikde totiž neviděli krev. Podle nadřízených jde přitom o spolehlivé policisty, kteří dosud neměli žádné problémy. I díky tomuto hodnocení dostali nejnižší možný trest. O přísnější verdikt neusiloval ani státní zástupce, který s rozsudkem souhlasil. Oba obžalovaní však s rozhodnutím, soudu nesouhlasili a podali si odvolání ke Krajskému soud,u který však nyní potvrdil původní verdikt. Podle zákona o služebním poměru budou muset oba odsouzeni nadstrážmistři od policie odejít. „Nic jiného jim nezbude,“ prohlásil státní zástupce Alois Dlouhý, který byl s rozhodnutím spokojený.