Jeho oprava majitele vyjde minimálně na 200 000 korun. Řidič utrpěl lehčí zranění a skončil v nemocnici. Majitelé domku zraněni nebyli. Za nehodu pravděpodobně může únava. Řidič, který nebyl pod vlivem alkoholu, údajně usnul. Řekla to mluvčí bruntálské policie.

Nehoda se stala po 2.00. "Osmačtyřicetiletý řidič kamionu s návěsem uvedl, že vlivem únavy usnul. Vjel pak na pravou krajnici a vyjel ze silnice. V příkopu se auto převrátilo na pravý bok, poškodilo ploty domů a do jednoho ještě narazil," popsala kolizi mluvčí.

Dodala že majitelé domu zraněni nebyli, protože spali u vedlejšího okna. Nemovitost, kterou koupila asi před měsícem, ale náraz vážně poškodil. Opravy si vyžádají předběžně 200 000 korun. Po vyjádření statika se ale ještě mohou výrazně prodražit.

Kamion vezl zboží do supermarketu. Při nehodě byl poškozen i náklad, majitel ještě nevyčíslil škodu. Podle policie ale byla zničena velká část potravin. Oprava kamionu a návěsu si vyžádá milion korun. "Řidič kamionu utrpěl zhmožděniny. Léčit se bude asi dva týdny. Dechová zkouška u něj vyloučila požití alkoholu," uvedla mluvčí.

Podobná nehoda se stala nedávno ve Výklekách na Přerovsku. Po nárazu nákladního vozu polovina budovy skončila v troskách. Majitelka domu přitom jen pár vteřin před nárazem seděla v obývacím pokoji, ve kterém po nárazu nezůstala ani podlaha. Podle svědků se nákladní vůz řítil zcela nekontrolovatelně z kopce přímo do obce.

V roce 2002 zase řidič polského kamionu, převážejícího dvacetitunový náklad papíru, v Dobré na Frýdecko-Místecku v zatáčce nezvládl řízení, dostal smyk a v protisměru vrazil do domu. Probořil zeď a zastavil se v kuchyni. Šestasedmdesátiletý majitel domku stihl uskočit a zůstal nezraněn. Řidič z nehody vyvázl s několika šrámy a podlitinami.