„Mladík se již ke své činnosti policistům doznal. Motivem jeho jednání bylo získat peníze,“ řekla Lucie Zgarbová z bruntálské policie. K loupeživým výpravám se mladý zloděj odhodlal v září letošního roku v blízkém okolí obchodního domu Lidl.

„Ve dvou případech napadl v blízkosti lesní školky místní důchodkyně, obě mají pětasedmdesát let a nesly si tašku,“ řekla Zgarbová. Lupič vždy použil hrubou sílu. Vyděšené oběti lehce zranil a obral o kabelky, doklady i peníze. Potřetí loupil na Školní ulici, kdy zezadu naskočil na dvaaosmdesátiletou stařenku.

Žena spadla a způsobila si odřeniny, zlomila si i prsty na rukou. I ona přišla o tašku s osobními doklady a penězi. Policisté podali návrh na násilníkovo umístění do vazební věznice. O uvalení vazby rozhodl v pondělí soud. Násilník poté putoval z policejní cely za mříže do Ostravy.

V průběhu vyšetřování navíc vyšlo najevo, že na loupežích se měl podílet i další nezletilý čtrnáctiletý kamarád obviněného. Policisté věnují tomuto případu maximální pozornost zejména kvůli její vysoké společenské nebezpečnosti.