Do dalšího termínu hlavního líčení chce soudce předvolat další svědky. Navíc má znalec vypracovat posudek, ve kterém zhodnotí i případnou psychickou újmu pacientky.

Žena v roce 2005 v krnovské nemocnici podstoupila klasickou operaci žlučníku. Dvaapadesátiletému chirurgovi asistovala mladá sálová sestra a její o 11 starší kolegyně, která měla kontrolovat činnost nezkušené mladší sestry. Zapomenutá rouška způsobila pooperační komplikace a žena musela být po měsíci operována znova.

Případem se začala zabývat policie. Podle výsledku vyšetřování byl chirurg jako vedoucí operatér odpovědný za všechna rozhodnutí, postupy a průběh operačního výkonu. Mladší sestra pak měla za úkol společně s lékařem kontrolovat roušky a nástroje. Byla ale nezkušená a její kolegové o tom byli informováni.

Mluvčí krnovské nemocnice už dříve řekla, že lékař už v nemocnici nepracuje. Jeho odchod souvisel i s tímto případem. "Obě sálové sestry vedení nemocnice potrestalo podle zákoníku práce a interních směrnic zdravotnického zařízení, tedy snížením platu," řekla.