Buď obrovská náhoda, nebo stejní pachatelé. Minulý čtvrtek krátce po půlnoci došlo v Opavě ke dvěma brutálním napadením. Obě se stala v rozmezí několika minut a jen pár stovek metrů od sebe.

„Nevylučujeme, že oba případy mohou spolu souviset. Stejně tak se může jednat o náhodu a obě přepadení nemusejí mít souvislost,“ řekl včera odpoledne mluvčí opavské policie René Černohorský. Dvacet minut po půlnoci procházel parkem u Slezského muzea pětačtyřicetiletý muž z Opavy. U sebe měl mimo jiné osmnáct tisíc korun, údajně honorář za odvedenou stavební práci.

„Přepadli ho dva muži. Povalili ho na zem a vzali mu jak peníze, tak i osobní doklady,“ uvedl Černohorský. Pak lupiči rychle zmizeli směrem k Praskově ulici. Druhé napadení se stalo zhruba ve stejnou dobu a jen kousek opodál – za mostem na Ratibořské ulici. Čtyřiačtyřicetiletého muže někdo srazil na chodník, a to tak, že se zranil a musel být lékařsky ošetřen.

„Má zlomeniny a pohmožděniny po těle,“ řekl Černohorský. Muž sice přišel o ledvinku s mobilem, klíči a čtyřmi stovkami, ale jak se později podařilo zjistit, ne při přepadení. „Nejdříve jsme to vyšetřovali jako loupež, ale když se u dalšího výslechu zjistilo, že ledvinku ztratil krátce předtím, překvalifikovalo se to na trestný čin ublížení na zdraví a výtržnictví,“ vysvětlil jeden z policistů.

Kriminalisté zatkli muže, kterého z druhého přepadení podezírají. Údajně měl napadení přiznat. „Uvedl, že muže nechtěl okrást, ale jen napadnout,“ řekl jeden z policistů. Proč, se zatím neví. Stejně tak, zda oba případy spolu skutečně souvisejí. Policisté prosí případné svědky, kteří by mohli pomoci přepadení objasnit, aby volali na linku 158.