Muž po půlhodině strávené pod vodou nejevil žádné známky života, byl podchlazený, měl zástavu srdce i dýchání a záchranáři ho museli oživovat půl hodiny. V kritickém stavu byl převezen na ARO do Orlové.

"Určitě lze mluvit o zázraku, podobné ojedinělé případy se stávají spíše u dětí. Přisuzuji to velkému nasazení všeho zdravotnického personálu, kdy díky jeho obrovským zkušenostem postupně docházelo ke stabilizaci stavu a zlepšování funkcí všech životně důležitých orgánů," uvedl primář oddělení Zdeněk Bělík.

Rodina je obratem situace přímo nadšená. "Byl to neočekávaný, ale krásný šok. Každý den jsme za ním chodili na návštěvu, ale byl v bezvědomí a zdálo se, že nás nevnímá. Když jsme dnes vstoupili do pokoje, měl otevřené oči a promluvil na nás," popsal radostnou situaci otec pacienta Jaromír Valeček.

Nehoda se stala minulý pátek při hrátkách skupiny mladých lidí v oblasti revitalizovaných kališť Dolu ČSM v Karviné-Loukách. Muže zapadlého i s automobilem v potoce se nejprve snažili zachránit jeho společníci, kteří se k vozu potápěli. Po neúspěchu svých pokusů přivolali hasiče, kteří museli použít automobilový jeřáb.