Nejhůře dopadl motorista, který na ulici Rychvaldské v Ostravě-Michálkovicích uháněl více než devadesátkou. Za tento přestupek jej čeká pět trestných bodů, až deset tisíc korun pokuty a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku.

Piráta se podařilo odhalit v rámci opatření, která v souvislosti s blížícím se koncem školního roku přijali ostravští strážníci. Až do tohoto pátku budou policisté hlídkovat na frekventovaných místech v okolí škol. Důvodem je obava, aby se žáci v předprázdninové euforii nestali oběťmi dopravních nehod.

„Děti jsou již hodně roztěkané,“ potvrdila mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Kejdová. Strážníci včera po ránu nejprve měřili rychlost na ulici Těšínské, kde předpisy porušil pouze jediný motorista. Hlídka se poté přesunula na další stanoviště na ulici Rychvaldské, kde odhalila hned sedm řidičů.

Měření poté pokračovala i v odpoledních hodinách. Bezpečnostní akce, do níž je zapojeno na sedmdesát strážníků, potrvá až do pátku, kdy se bude rozdávat vysvědčení.