Zábavní podniky na proslulé Stodolní ulici v centru Ostravy zažily další rozsáhlou razii. V noci na včerejšek se na ně zaměřili strážníci, hasiči a zaměstnanci pracovního a stavebního úřadu. Zajímali se mimo jiné o únikové východy, nelegální zaměstnávání lidí, podávání alkoholu mladistvým a nepovolené stavební úpravy.

Kontroloři během tříhodinové akce navštívili pět provozoven. Ve čtyřech z nich odhalili různě závažné nedostatky. Některé z nich mohly mít v případě krizových situací, například požárů, katastrofální následky.

„Jednalo se zejména o nefunkční nouzové východy, které byly uzamčeny, zahrazeny nábytkem nebo odpovědné osoby nedokázaly nalézt klíče,“ řekla mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Kejdová.

Strážníci a úředníci odhalili i dva případy nelegálního zaměstnávání lidí evidovaných na úřadu práce. „Obě osoby budou okamžitě vyřazeny z evidence,“ uvedla Kejdová. Další nedostatky se týkaly nalévání alkoholu dětem a nepovolených stavebních úprav.

Podle mluvčího moravskoslezských hasičů Petra Kůdely dopadl nejlépe klub U Peciválů, naopak nejhůře skončil zábavní podnik Větrák.

„V jednom z podniků jsme zjistili porušení všech kontrolovaných právních norem, kdy provozovatelka podniku nebyla schopna nalézt klíče od uzamčeného nouzového východu, zaměstnávala nelegálně osobu vedenou v evidenci na úřadu práce a rovněž umožnila konzumaci alkoholu mladíkovi, jenž dosud nedosáhl plnoletosti. Za to jsme jí uložili blokovou pokutu ve výši tisíc korun. Mladíkovi orientační dechová zkouška ukázala 0,68 promile alkoholu v dechu,“ uzavřela Kejdová s tím, že podobné akce, do kterých se zapojí nejen strážníci, ale i další úřady a instituce, budou na Stodolní ulici následovat.