Řekla to mluvčí ostravských městské policie Vladimíra Kejdová.

Po tři dny se u vozu střídaly jednočlenné policejní hlídky. "V blízkosti bohužel nebyla kamera monitorovacího systému, kterou bychom využili, a tím by tam strážník nemusel postávat," řekla mluvčí. Policisté podle ní ani auto nemohli nechat odtáhnout. "K tomu jsme neměli zákonný důvod," řekla s tím, že šlo o nový automobil, u kterého nebylo možné jen zamáčknout pojistky a jít.

Loni se strážníci museli postarat o bezpečí 67 automobilů. Letos podobných případů zaznamenali už 46. "Řidiči auta, ať už z roztržitosti či nepozornosti, ponechávají neuzamčená, s otevřenými okny nebo dokonce přímo s klíčky v zapalování nebo v zámcích dveří," řekla mluvčí.

Policisté se v podobných situacích snaží co nejrychleji kontaktovat majitele. "Po celou dobu ale dohlíží, aby vůz nebyl ukraden či vykraden. Někdy u něj stráví pár minut. Někdy hlídání může trvat i dny," doplnila. Pokud strážníci najdou ve voze klíče, auto zamknou a majiteli nechají za stěračem vzkaz.

V podobné situaci zažili před časem kuriózní případ i strážníci v Krnově na Bruntálsku. Takzvanou botičkou si tam nechal dobrovolně nasadit na kolo svého auta řidič z Bruntálu. Ztratil klíče od vozu, a tak chtěl zabránit jeho ukradení. Policisté mu vyhověli. Asi za hodinu muž zavolal, že klíče se našly, a botička může být odstraněna.