Policie podezřelého muže s bohatou kriminální minulostí zadržela minulý týden v pátek na základě mezinárodního zatykače. Zatčen byl během návštěvy svého pracoviště. V zaměstnání se neukázal od doby vraždy.

Kriminalisté, kteří vraždu vyšetřují, předpokládají, že podezřelého v nejbližších dnech vyslechnou. Měl by být vzápětí z vraždy obviněn. "Všechny důkazy jsou proti němu," řekl dobře informovaný policejní zdroj.

Na základě svědeckých výpovědí se policistům podařilo zmapovat děj, který vraždě předcházel. Poslední březnový den v noci si Kujawski na nádraží v Ostravě-Svinově zastavil vůz taxi. Z železniční stanice se nechal dopravit do Havířova-Prostřední Suché. Když taxikář požadoval zaplacení, napadl jej Polák nožem a pobodal.

Vrah zaútočil pravděpodobně kolem 00:45. Automobil Škoda Octavia byl v té době zaparkován před domem v ulici kapitána Jasioka. Čepel zasáhla ruku a důležité orgány v hrudi. Muž i přes okamžitou operaci v havířovské nemocnici zemřel.

Muž podezřelý z vraždy pracoval legálně v České republice jako horník. Policie předpokládá, že vraždil kvůli penězům. "Otec tří dětí byl totiž ve finanční tísni. V této souvislosti proto prověřujeme i další dvě napadení taxikářů v okrese Frýdek-Místek a Karviná. Hledáme i možné souvislosti s dalšími dosud neobjasněnými loupežemi v hernách a barech," doplnila Bednarčíková.