Incident se odehrál na ul. Výškovické mezi obchodním centrem a vodárnou.

Mladík ve věku 18 let z Ostravy-Zábřehu se zde dostal do slovní rozepře s o rok starším cestujícím ze Slezské Ostravy. Ten pak 18letého mladíka začal fyzicky napadat, kdy jej udeřil pěstí do obličeje. Poškozený se začal bránit, ale do incidentu se vložil další z cestujících - 20letý muž z Ostravy-Hrabůvky. Oba agresivní muži pak poškozeného bili pěstmi do hlavy. Napadený mladík se pouze snažil krýt, aby nebyl vážněji zraněn.

V tramvaji se však nacházel 55letý policista v civilu, který se vracel ze služby domů. Ten pak okamžitě na místě zasáhl. Poškozenému se podařilo využít situace a z tramvaje vystoupil. Policista pak okamžitě vyrozuměl své kolegy ve službě, kteří oba mladé agresivní muže zadrželi.

Zarážející však byla lhostejnost lidí v tramvaji. Poškozený musel vyhledat lékařské ošetření, bylo zjištěno, že má zlomeninu kůstky v malíku levé ruky a dále pohmožděniny v obličeji.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvojice zadržených pro trestné činy výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Obvinění jsou stíháni na svobodě, za uvedené jednání jim však hrozí až dvouleté tresty odnětí svobody.