Obviněnému hrozí až 15 let vězení, motivem jeho činu jsou pravděpodobně problémy v bývalých partnerských vztazích, uvedl dnes mluvčí krajské policie Milan Klézl. Podle mluvčí frýdecko-místecké nemocnice Inéz Bortoliové je zdravotní stav obou napadených mužů stabilizovaný.

Obviněného muže zadržela policie v sobotu odpoledne. "Muž v sobotu krátce po 00:30 vnikl do rodinného domku v Dobraticích, kde opakovaně bodl do hrudi osmapadesátiletého majitele domku s úmyslem ho zabít. Stejným předmětem pak pobodal i sedmatřicetiletého muže z Paskova, který se v domě také vyskytoval. Zranil ho na zádech, krku, břiše a bradě," upřesnil Klézl.

Oba napadení byli v noci na sobotu převezeni ve vážném stavu do frýdecko-místecké nemocnice, kde je lékaři operovali. Podle Bortoliové má sedmatřicetiletý muž z Paskova jen povrchová zranění a v neděli byl umístěn na běžný pokoj. Starší muž leží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení. "Jeho stav je stabilizovaný, ale lékaři zatím nedokážou odhadnout, co s ním bude dál," řekla Bortoliová.