"Oba jsou podezřelí z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka," dodal. Prvního mladíka policisté zadrželi už během pochodu z vlakového nádraží na náměstí Republiky. Kvůli silné opilosti ale nejprve putoval na karvinskou záchytku. Vyšetřovatel by jej měl dnes obvinit.

Druhý mladík už obviněn byl. "Policisté slyšeli jeho průpovídky na hranici zákona. Ještě na místě jsme pomocí monitorovací techniky našli záznam, který jej usvědčuje," řekl Sobol. Dodal, že pokud se mladíci dostanou před soud, můžou ve vězení strávit až pět let.

Celkem se v Havířově na demonstraci pořádané ultrapravicovou organizací Národní korporativismus sjelo pět desítek neonacistů. Dohlíželo na ně několik desítek policistů. Podle dostupných informací se na akci mělo dostavit podstatně více lidí, asi 60 přihlášených účastníků účast nakonec odřeklo. Po projevech na náměstí Republiky se účastníci demonstrace přesunuli do jedné z místních hospod. Policie situaci dál monitorovala. Ve městě se totiž konal hudební festival Inkubátor, na němž vystupovalo několik punkových kapel.