Tři neznámí zloději sem vnikli po rozbití skleněné výplně dveří. Odnesli si různý vodoinstalační materiál. Zmizeli však dříve, než na místo dorazila hlídka městské policie. Na strážníky zde ale čekal svědek, který nenechavce popsal a označil také směr, kterým uprchli. Ochránci zákona později v jiné části Ostravy-Poruby zahlédli trojici (23 až 44 let) odpovídající popisu. Zjistili jejich totožnost a kontaktovali státní policii. Vzápětí se vydali na kontrolu sběren druhotných surovin.

„Existovalo totiž podezření, že dotyční zde materiál mohli prodat,“ uvedla mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Kejdová. Podezření se záhy potvrdilo. Hlídka v jedné z provozoven v Ostravě-Mariánských Horách celý lup - jedenáct čerpadel a tři mosazné ventily – skutečně našla. Výkupčí tvrdil, že o původu předmětů neměl ani potuchy. Ochráncům zákona vzápětí ukázal příjmovou knihu s údaji o člověku, od něhož věci získal.

„Jednalo se o jednoho z mužů, kontrolovaných strážníky před několika hodinami v Porubě,“ dodala Kejdová. Případ si převzala státní policie. Čerpadla i ventily budou vráceny majiteli, provozovatel sběrny má nyní jedinou možnost – náhradu škody požadovat po zlodějích.

Další zločin se odehrál v Ostravě-Svinově. Čtyři pachatelé si zde vyhlédli muže spícího na autobusové zastávce. V nestřeženém okamžiku mu vzali batoh s peněženkou a mobilním telefonem. Jejich počínání však neušlo pozornosti všímavého svědka, který ihned kontaktoval městskou policii. Strážníkům pak ukázal směr, kterým skupinka odešla. Hlídka zanedlouho spatřila podezřelou čtveřici (36 až 56 let). Nepoctivci se při kontrole snažili kořist nenápadně odhodit na zem. Oběť (27 let), která se mezitím probudila, potvrdila, že jde o jeho věci. Na místo byla přivolána Policie České republiky, která případ vyšetřuje jako trestný čin krádeže.