Potvrdit to může třiatřicetiletý návštěvník erotického podniku v Moravské Ostravě, který se v těchto dnech pohodlně usadil v kabince, aby zhlédl zaplacené video se sličnými děvami. V té chvíli pro něj okolní svět přestal existovat. Toho využil dosud nezjištěný kapsář, který mu v nestřeženém okamžiku vzal peněženku. Uvnitř byla hotovost přesahující patnáct tisíc korun.

Většina podobných krádeží se ale odehrává v obchodech, restauracích a tramvajích. Například jedenapadesátiletá žena přišla o peněženku, kterou jí vzal neznámý pachatel z nákupního vozíku v prodejně dárkového zboží v Ostravě- Přívoze. Nenechavec tak získal osm a půl tisíce korun a platební kartu. Peněženka byla později nalezena – chyběla v ní ale finanční hotovost i platební karta.

Na svou nepozornost doplatil také muž, který zavítal do restaurace v Ostravě-Mariánských Horách. Při odchodu zapomněl peněženku, kterou si přivlastnil neznámý nepoctivec. Návštěva hospůdky jej tak přišla na šest tisíc korun. Lehkomyslně si počínala i žena, která si v restauraci v Ostravě-Hrabůvce odložila na barový pult svůj kabelku. Nezjištěný zloděj z ní vytáhl mobilní telefon v hodnotě tři a půl tisíce korun. Další obětí zlodějů se stala také třiadvacetiletá žena ze Vsetína, která v nočních hodinách cestovala tramvají ze zastávky Elektra v centru Ostravy. Neznámý kapsář jí z kabelky, kterou měla přes rameno, vytáhl doklady a peníze. Škoda činí více než sedmnáct tisíc korun.