„Na náš dispečink telefonoval obyvatel domu v Dukelské ulici, který si stěžoval na rušení nočního klidu. Bylo to krátce po dvaadvacáté hodině. Na místo vyjela naše autohlídka, která zjistila, že před restaurací stojí osobní automobil a z něj hraje hlasitá hudba. Hluk dělala i početná skupina hostů podniku. Hlídka vyhodnotila, že sama by s podnapilými lidmi zřejmě nic nepořídila, a proto si raději přivolala posily. Přijely další dvě hlídky strážníků a jedno vozidlo republikové policie,“ potvrdil šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Když se strážníci a policisté snažili sjednat klid, setkali se s bouřlivou reakcí veselící se skupiny. Vedle nadávek však někteří začali do mužů zákona i strkat. „Policisté vyzvali majitele vozidla, aby vypnul hlasitou muziku. Matušovič to učinil, ale při návratu od automobilu policistům nadával. Pak strčil nejdříve do policisty a pak i do strážníka. Když nereagoval na výzvy, aby se uklidnil, použili policisté chvaty a hmaty. Muže zpacifikovali a nasadili mu i služební pouta. Při zákroku utrpěl drobné oděrky na čele a předloktí, ale před odvozem na záchytku odmítl nabídnuté ošetření. Dechová zkouška prokázala 1,86 promile alkoholu. Jeho počínání bude kvalifikováno jako přestupek,“ řekla policejní mluvčí okresu Karviná Zlatuše Viačková.

Matušovič druhý den svého chování litoval. „Udělal jsem chybu. Omlouvám se za své jednání a jsem připraven nést následky. Takto se profesionální fotbalista nechová a není to dobrý vzor pro mladé. Jednalo se však o událost, která mě hluboce zasáhla a velmi lituji toho, jak to celé dopadlo. Stalo se mi to poprvé a je to pro mě poučení,“ řekl v pondělí Miroslav Matušovič. „Krátce předtím zemřel můj kamarád. Neřešil jsem to šťastně, ale ta situace mě hluboce zasáhla,“ dodal Matušovič. „Přiznávám, že jsem se opil, to je můj prohřešek, za který jsem připraven pykat.“

Vedení Sparty ihned poté, co se dozvědělo o porušení životosprávy, zaujalo stanovisko k celému případu. „Miroslav Matušovič udělal chybu, zároveň se ale nedopustil žádného chování, které by ohrožovalo ostatní. Neřídil v opilosti ani nikoho neohrožoval. Přestože se jednalo o den, kdy měli hráči volno a druhý den nenásledoval žádný trénink, je fotbalista Sparty v přípravném období a takový prohřešek si nesmí dovolit,“ řekl Lukáš Přibyl, ředitel komunikace Sparty. „Vedení po konzultaci s trenérem rozhodlo o finančním potrestání Miroslava Matušoviče. Celá, zatím blíže nespecifikovaná částka, bude poukázána na dobročinné účely,“ dodal Přibyl.