Vše zatím nasvědčuje tomu, že ve velké rychlosti nezvládl řízení, v pravotočivé zatáčce dostal smyk a vjel do příkopu. Utrpěl vážná poranění hlavy a hrudníku, kterým na místě podlehl. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

K samotné tragédii došlo mezi půl druhou a čtvrtou hodinou ranní. Havarovaný vůz však teprve po šesté hodině ranní našel jeden z projíždějících motoristů, který si všiml stop po brzdění. Okamžitě přivolal policii a záchrannou službu. Lékaři potvrdili, že smrt nastala již několik hodin předtím. Na místě zasahovali také hasiči s vyprošťovací technikou.

„Vozidlo vytáhli z příkopu pomocí hydraulického ramene Tatry 815 a pak z něj vyprostili i tělo řidiče, které předali pohřební službě,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Přesný čas i příčinu úmrtí určí pitva, která by měla také odpověď na otázku, zda se na tragédii podepsal alkohol či jiné látky. Škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na sto tisíc korun.

K podobné dopravní nehodě, při které záchranáři havarované vozidlo objevili až po několika hodinách, došlo před zhruba třemi lety i v Ostravě. Na ulici Plzeňské sjelo v nočních hodinách osobní vozidlo Ford Scorpio ze silnice a spadlo pod můstek. Příčinou karambolu mohlo být oslnění protijedoucím nákladním vozem. Uvnitř fordu seděli tři muži. Řidič a spolujezdec krátce po nehodě zemřeli, přežil jen třetí těžce zraněný pasažér, který se pomoci dočkal až za půl dne - auto ukryté mezi stromy se podařilo najít po téměř dvanácti hodinách.

 

 

"Jsme šokováni. Kolega Hinčica byl mým blízkým spolupracovníkem. I přes své mládí vykonal velký kus práce," řekl starosta obvodu Miroslav Svozil (ODS).

Jednadvacetiletý Hinčica ve vedení obvodu Moravská Ostrava a Přívoz působil po loňských komunálních volbách. Jako zastupitel a radní byl členem komisí řešící investice, sport a volnočasové aktivity a komise bytové. Jeho nástupce by zastupitelé měli zvolit na nejbližším zasedání 12. června.