Skupina dvou desítek lidí ve věku 20 až 25 let se bavila v oblasti revitalizovaných kališť Dolu ČSM v Karviné-Loukách. Jeden z účastníků ze zatím neznámé příčiny sjel s vozem Škoda Favorit do potoka hlubokého asi dva metry. "Přesně nevíme, co se stalo. Ve voze byl sám. Ostatní si všimli až toho, že vůz sjel do vody," dodal mluvčí policie. Podle něj není zatím jasné, zda muž nezvládl řízení kvůli opilosti či z jiného důvodu.

"Pětadvacetiletého muže se nejprve snažili zachránit jeho společníci, kteří se k potopenému vozu potápěli. To se jim nepovedlo, a proto asi hodinu po půlnoci kontaktovali hasiče," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči na místo přivolali automobilový jeřáb. Vůz přizvedl a hasiči z něj pak vytáhli mladého muže a začali ho oživovat. Pak jej předali týmu záchranné služby. Podle dostupných informací se podařilo obnovit jeho životní funkce. "Podrobnosti o zdravotním stavu zatím nemáme. Kolegové v tuto dobu provádějí výslechy dalších účastníků oslavy," řekl policista.