Německý ovčák a rotweiler utekli svému majiteli a vtrhli na ovce sousedů. Těm zřejmě prokousli tepny a obě zvířata jsou mrtvá. Mrtvý je po nedělním dramatu také německý ovčák. Toho při zákroku poranili střelbou z pistole přivolaní policisté. „Pes pak musel být utracen. Rotweiler z místa utekl, ještě tentýž večer byl ale nalezen a předán majiteli,“ sdělila policejní tisková mluvčí Zlatuše Viačková.

„Ti psi nebyli nějak agresivní na lidi. Chovali se prostě jako zvířata ve smečce,“ popsala incident jedna ze svědkyň. Žádné velké drama nechce dělat z události ani rodina, které ovce patřily. „To, že někomu uteče pes, se může stát každému a naše vztahy to rozhodně nějak nenaruší. Soused ovce uhradí a dále to nebudeme nijak řešit,“ řekl včera syn majitelů ovcí. On, ani jeho matka, si při tom nepřáli být jmenovaní.

Mrtvé ovce ještě dnes ležely před domem, kde k neštěstí došlo. Jejich těla přijela zlikvidovat odborná firma.

V posledních dnech jde při tom o druhý incident se psem na Karvinsku. Minulý týden utekl svému majiteli německý ovčák v čtvrti Nové Město a pokousal desetiletou dívku a několik dalších lidí. Také tento pes již není mezi živými a včera byl utracen. „Celou rodinu nás to moc mrzí a všem poraněným se chceme omluvit,“ sdělil zeť majitele dalšího zuřivého zvířete Pavel Vlček.