"Policisté pohotovostního pořádkového odboru MŘ PČR Ostrava spatřili v neděli krátce po jedenácté hodině večerní na ulici Grmelova v Ostravě-Mariánských Horách vozidlo BMW červené barvy, které zastavilo na kruhovém objezdu poblíže OD Kauflandu. Řidič vozidla poté, co zjistil, že byl viděn policisty, začal z místa ujíždět směrem k ul. Novoveská,"popsal situaci Klézl. Starší bavorák policisté pronásledovali, aby mohli kontrolovat řidiče i jeho vůz. Ten však z místa stále ujížděl a zvyšoval rychlost.

"Na výstražné zvukové a světelné znamení řidič nereagoval a snažil se policistům ulicemi Sokola Tůmy, 28. října a Grmelova zmizet. Kruhový objezd na Grmelové dokonce projel v protisměru a dále pak pokračoval na ulici Švermovu. Při pokusu o předjetí policejním vozem se řidič bavoráku snažil opakovaně policisty z vozovky vytlačit. K zastavení nepomohly ani tři varovné výstřely policistů do vzduchu."uvedl mluvčí.

Dodal, že na ulici Slovenská asi 500 metrů před ulicí Na Náspu v Ostravě-Přívoze se pak v jednu chvíli podařilo policistům vozidlo BMW předjet a zablokovat mu cestu. Druhý policejní vůz pak zastavil za bavorákem a zabránil mu tak k odjetí. "Policisté pak řidiče vyzvali k opuštění vozidla, na což dotyčný nereagoval. Proto byl z vozidla vytažen a následně mu byla nasazena služební pouta.

V průběhu dalšího šetření bylo zjištěno, že zadržený je 21letý muž z Moravské Ostravy, který má Krajským soudem v Ostravě uložen zákaz řízení motorových vozidel. Orientační dechová zkouška sice u muže přítomnost alkoholu nezjistila, zkouška na požití návykové či omamné látky před jízdou však byla pozitivní.

"Při zákroku policistů nedošlo k poranění osob ani škodám na majetku. Zadržený řidič je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů útok na veřejného činitele a maření výkonu úředního rozhodnutí s pětiletou trestní sazbou," uvedl Klézl s tím, že na případu se stále pracuje.