Pedagogové pak informovali rodinu agresora i policii. V úterý o tom informovala ředitelka školy Božena Zedková. "Jednalo se o Roma, žáka osmé třídy. Na záchodě bil tři žáky z deváté třídy. Všichni jsou přitom z hokejové školy a trénovaní sportovci," dodala ředitelka. Na záznamu je vidět, jak chlapec v pruhovaném tričku mezi pisoáry tluče tři chlapce stojící poslušně u zdi. Podle záběrů je navíc útočník ozbrojen takzvaným boxerem. "Později se nám přiznal, že ho tam opravdu měl, že si ho před nedávnem koupil," řekla Zedková.

Informace o šikaně policii předala v pondělí. "Přijali jsme oznámení a případ nyní prověřujeme. Dnes jsme si vyzvedli záznam," řekl mluvčí severomoravské policie Milan Klézl. Záležitost bude podle něj s největší pravděpodobností kvalifikována jako přestupek či pokus o nějaký trestný čin. Chlapec se při pohovoru s ředitelkou přiznal. Údajně se jen mstil za to, že se mu starší žáci posmívali kvůli barvě jeho pleti. Situaci pak řešil na záchodě. Trojice napadených zase uvedla, že se mu nepostavila kvůli dalším dětem, které stály za útočníkem. "Měli strach," řekla Zedková.

Už během incidentu do místnosti toalet vešel učitel, který měl dozor na chodbě. "Všiml si, že tam je nějak moc dětí. Když ale mezi ně vletěl, už bylo po všem," řekla. Násilník si pak podle ní nechal záznam přeposlat na svůj mobilní telefon a dál jej pak rozesílal svým kamarádům. Takto se nahrávka šířila a nakonec se dostala do ruky výchovnému poradci školy.

Základní školu Dětská v Ostravě-Porubě navštěvuje 600 dětí. Podobná situace se tam neřeší poprvé. "Například před půl rokem jsem dokonce žádala městkou policii o pomoc a dohled. Vyvolaly to rozepře mezi žáky hokejové třídy a ostatními dětmi. V nedalekém parku se pak začali srocovat Romové. Měli jsme informace, že tam jsou drogy. Proto jsme kontaktovali policii," řekla.

Dodala, že problémy má ve škole na svědomí přibližně pětice dětí z neúplných rodin. "Dělá je i devátá hokejová třída. Ti kluci ale spíše jen provokují," řekla. Ani chlapec, který se nechával točit při bití spolužáků, nepatří k nejhodnějším. "Lže a chodí za školu. Vždy je u všeho, ale nikdy jsme mu nic pořádného nedokázali. Toto je jeho první velký prohřešek," řekla. Dodala, že nejproblémovější chlapec před nedávnem skončil v diagnostickém ústavu. Tam se dostal kvůli několika krádežím v šatnách.