Mezi obžalovanými byl i rozhodčí Václav Zejda, který figuroval i v dalších korupčních aférách. Dalšími odsouzenými jsou obchodní ředitel Vítkovic Radomír Hruboň, sportovní manažer SFC Opava Gustav Santarius a další rozhodčí Jaroslav Gruber. Jedinou změnou v rozsudku je zmírnění zákazu činnosti. Podle původního rozsudku nesměli působit ve sportu vůbec. Po dnešku už manažeři klubů nesmí působit ve funkcích v rámci Českomoravského fotbalového svazu a rozhodčí nesmí pískat.

Zejdovi soud udělil sedmiměsíční trest s dvouletou zkušební dobou a pokutu 130 tisíc korun. O měsíc kratší trest se stejnou zkušební dobou dostali i Hruboň a Santarius. V jejich případě soud stanovil pokuty na 150 tisíc a 50 tisíc korun. Pětiměsíční trest a pokutu 100 tisíc korun dostal Gruber.

Oba funkcionáři rozhodčím podle obžaloby nabízeli úplatky za ovlivnění zápasů. Hruboň slíbil Grubrovi 100 tisíc korun za vítězství Vítkovic v utkání s Mostem a Zejdovi 50 tisíc korun, pokud Vítkovice vyhrají nad Drnovicemi. Santarius podle obžaloby zaplatil Zejdovi jako úplatek služby prostitutky, když opavský celek porazí Sigmu Olomouc. Kvůli stejnému zápasu prý Zejda v hotelu převzal 200 tisíc korun; osmdesát tisíc pro sebe, zbytek pro další rozhodčí. V některých případech úplatky převzali. V jiných ne a zápasy nedopadly podle představ uplácejících. Soudce ale během závěrečného projevu uvedl, že trestné je už i úplatek nabídnout a popřípadě s ním souhlasit.

Rozhodčí Zejda čelí obžalobě i u soudu v Liberci kvůli ovlivnění zápasu místního Slovanu se Zlínem a rovněž v Kroměříži. Tam figuruje v úplatkářské aféře Synotu. Disciplinární komise fotbalového svazu potrestala v sezoně 2004/05 tehdy prvoligovou Opavu odpočtem šesti bodů a pokutou půl milionu korun. Vítkovicím odebrala v druhé lize devět bodů a uložila jim pokutu 300 tisíc korun. Zejda, Gruber, Hruboň i Santarius dostali zákazy činnosti a pokutu.