Okamžitě je začal pronásledovat, mobilním telefonem současně přivolal posily. Zloději se rozběhli směrem k mostu přes řeku Odru. Pokud by jej překonali, mohli se relativně snadno ztratit na nedalekém staveništi dálnice D 47 nebo v okolním hustém porostu. V té chvíli však zahlédli proti nim jedoucí vozidlo městské policie, jehož osádka spěchala kolegovi na pomoc.

„Podezřelí muži skočili do řeky,“ konstatovala mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Kejdová. Řeka v daném úseku dosahuje hloubky až čtyři metry. Nad hladinu však vyplavali pouze dva ze čtveřice. Z vody je vytáhli strážníci, kteří skočili do řeky, aby našli zbylé mladíky.

Policisté a strážníci prohledávali i oba břehy. Na místě zasahovali také hasiči a policejní potápěči. Jak uvedla mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská, prvního z utonulých našli policejní potápěči přibližně deset metrů od břehu. Jeho mrtvého kamaráda objevili později v polovině šířky řeky. Přesnou příčinu smrti by měla objasnit pitva. Šroťáky, kteří přežili, do večerních hodin vyslýchala policie. S největší pravděpodobností je čeká obvinění z trestného činu krádeže.