TIPY ZA OSTRAVSKO

V centru pozornosti Jana Kunzeho: Terezie Vodička Kovalová
KDY: čtvrtek 12. srpna od 20 hodin
KDE: Centrum Pant, Ostrava
ZA KOLIK: 120 korun

Talkshow umělce, performera a kurátora Jana Kunzeho pokračuje, tentokrát s osobností Terezie Vodičky Kovalové, známé české violoncellistky a hudebnice, ale v neposlední řadě také modelky, která nezaujme pouze svým talentem a schopnostmi, ale také křehkým andělským vzezřením. Ostravská rodačka vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. Přestože od třinácti let hrála v klasických orchestrech i s filharmonií, její hudební cesta se vine spíše alternativními vodami. Nebojí se elektronické avandgardy, ale ani mainstreamového Vivaldianna. Kromě toho, že má na kontě spolupráce s nejvýznamnějšími hudebními jmény v Česku, ale také výraznými v zahraničí, může se již nyní pochlubit svou hudební stopou na více než šedesáti hudebních nahrávkách, čímž překonala i četnost slavného baskytaristy Jaco Pastoriuse.

close Nealkoholickým koktejlům holduje i violoncellistka Terezie Kovalová, která přišla do karlínské Spojky projekt podpořit. info Zdroj: Jáchym Belcher zoom_in Terezie Kovalová. Ilustrační foto

PSH & Prago Union - Barrák music hrad 2021
KDY: pátek 13. srpna od 20 hodin
KDE: Slezskoostravský hrad, Ostrava
ZA KOLIK: 430 korun

Koncert dvou českých rapových legend proběhne v rámci letního hudebního programu Barrák music hrad 2021, a to v pátek 13. srpna 2021 na Slezskoostravském hradě v Ostravě. Na co se můžete těšit? PSH - Vladimir 518, Orion a DJ MIKE TRAFIK - se pohybují na české rapové scéně od devadesátých let a hudebně již dávno nezpracovávají pouze zažitá klišé, ale také palčivá společenská témata. Prago Union, oldschool rapová kapela, která zaujme především originálními texty a rýmy, bude zlatým hřebem večera zasvěceného českému rapu a hip-hopu.

| Video: Youtube

Helax Open Air 2021 Ostrava
KDY: pátek 13. srpna od 20 hodin
KDE: Národní kulturní památka Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
ZA KOLIK: 270 korun

Velká taneční party proběhne tentokrát uprostřed Vítkovic! I když pořadatelé zatím netuší, jak letošní léto bude vypadat, rozhodně je nic nezastaví v tom, aby nezačali pro vás připravovat tradiční letní akce rádia Helax. Nenechte si tedy ujít oslavu hudby a zábavy, která startuje v pátek 13. srpna od 20 hodin.

close Ilustrační foto info Zdroj: Shutterstock zoom_in Ilustrační foto

Open air koncert - Ready Kirken a Dolls in the Factory
KDY: sobota 14. srpna od 18 hodin
KDE: Hasičská zbrojnice Michálkovice
ZA KOLIK: 120 korun, na místě 250 korun

V areálu hasičské zbrojnice se uskuteční koncert kapel Ready Kirken a Dolls in the Factory. Tyto dvě české kapely brázdí českými hudebními vodami již dlouho a společně vystoupí se skvěle našlapaným playlistem s hity, které znáte i z rádií. Akce startuje od 18 hodin.

Divokej Bill - Barrák music hrad 2021
KDY: neděle 15. srpna od 20 hodin
KDE: Slezskoostravský hrad, Ostrava
ZA KOLIK: 590 korun

Česká populární folk-punk-rocková kapela Divokej Bill zavítá na Slezskoostravský hrad. Venca, Jurda, Štěpán, Adam, Prochajda, Jack, Pecan a Mára se na vás těší 15. srpna od 20 hodin! Zazní hity napříč dlouhou kariérou této kultovní kapely a vy si tak můžete připomenout jak časy přelomu milénia, kdy byla skupina založena, tak novější éru s novějšími písničkami.

| Video: Youtube

TIPY ZA KARVINSKO

Za kulturákem na dece
KDY: čtvrtek 12. srpna od 16 hodin
KDE: Kulturní dům Petra Bezruče, Havířov
ZA KOLIK: zdarma

V rámci rodinného odpoledne vystoupí Klauni z Balónkova, kteří mají ve svém barevném rukávu spoustu zábavy pro děti, ale i dospělé. Na svém vystoupení předvedou dětem kouzla, připraví pro ně řadu zábavných soutěží a hlavně jim udělají radost spoustou výtvorů z jejich tvarovacích balónků. Dále se objeví divadlo TOM&JEFF s vystoupením „Nekonečné řešení“ a v závěru kapela Chráněná dílna, která vznikla během korona-virové krize počátkem roku 2021 v Horní Suché.

Největší studentská párty v Karviné
KDY: pátek 13. srpna od 18.30 hodin
KDE: Lodičky Dokořán, Karviná
ZA KOLIK: od 15+ 200 korun, na místě 300 korun / VIP 400 korun, na místě 500 korun

Chystá se největší studentská party v Karviné! Můžete se těšit na skvělou a jedinečnou atmosféru pod širým nebem! Téměř po roce, kdy nám to situace s koronavirovou krizí nedovolila, se společně setkáme v Karviné, areálu Lodiček! Více na facebookové události.

Hornická kapela
KDY: neděle 15. srpen od 16 hodin
KDE: Kulturní dům Radost (park), Havířov
ZA KOLIK: vstup volný

Dechová hudba nebo zkráceně dechovka je hudební žánr, který pro svůj projev využívá zejména žesťové nástroje a perkuse. Ten byl v minulosti využíván zejména u vojenských hudeb a posádkových kapel. Hornická kapela, která vystoupí v neděli 15. srpna u Kulturního domu Radost, je jediná Hornická kapela tohoto rozměru na Moravě a ve Slezsku. Kromě dechové hudby od ní uslyšíte swing, muzikál, operetu, dixieland aj. Obsazení Hornické kapely cca 50 hudebníků.

close První ze série sedmi havířovských prázdninových promenádních koncertů pod širým nebem. info Zdroj: Deník/Josef Pintér zoom_in Hornická kapela. Ilustrační foto

Koncert kapely William
KDY: neděle 15. srpna od 18 hodin
KDE: Lodičky Dokořán, Karviná

Pětice muzikantů z Města Bohu, kterým jamování není vůbec cizí Vám přijde předvést koncertní set, který jen tak neuslyšíte. Těšit se můžete na opravdu různorodé hity v akustickém podání v jedinečné atmosféře Lodiček. Koncert se koná u ohně a začíná od 18.00.

Blanka Šrůmová, Něžná noc a Jan Sahara Hedl
KDY: neděle 15. srpna od 17 hodin
KDE: Masarykovo náměstí, Karviná - Fryštát
ZA KOLIK: zdarma

Dvě charismatické osobnosti, propojení jejich hlasů, kvalitní písně a zajímavá interpretace - to je muzikantský projekt NĚŽNÁ NOC. Skupina, jejíž pilíř tvoří vyhlášený rockový písničkář Jan Sahara Hedl a zpěvačka Blanka Šrůmová, získala v roce 2016 nominaci na cenu Anděl v rockové kategorii a ve svém žánru byla považována za úkaz. Blanka Šrůmová účinkovala v 90 letech ve skupinách Kašpárek v rohlíku, Balet, České srdce a Tichá dohoda. Zveme Vás na koncert dvou odlišných, avšak v duetech se doplňujících hlasů, jejichž autorské skladby jsou inspirovány rockem, folkem, country i šansonem. Nenechte si ujít tento výjimečný zážitek.

| Video: Youtube

TIPY ZA FRÝDECKO-MÍSTECKO

Historické slavnosti
KDY: sobota 14. srpna od 20 hodin
KDE: park pod Zámkem ve Frýdku-Místku
ZA KOLIK: zdarma

Stoletími ve středu Evropy …na pomezí Moravy a Slezska. Čeká na vás tradiční ohňový průvod, koncerty, bohatý program pro děti a historický jarmark. Těšit se můžete také na rej ohňů, tance i slavnostní turnaj rytířů. 

close Frýdecké historické slavnosti. info Zdroj: Deník/Patrik Rymel zoom_in Frýdecké historické slavnosti

Dívčí válka
KDY: pátek 13. srpna v 18 hodin, sobota 14. srpna ve 14 hodin
KDE: hrad Hukvaldy 

Představení komedie F. R. Čecha, v podání divadelního souboru D.N.A. z Frýdku-Místku. Pohleďte na historii z nového úhlu a v jiném světle. A buďte svědky – hned po Bondarčukově Vojně a míru – největší davové scény v dějinách divadla. To bylo tehdy, když Přéma nepozval Vlastu na sbírku motýlů…. Co role, to unikát. 

Program
sobota
18.00 představení Dívčí válka

neděle
12.30 recitál Jaroslava Pszczolky
14.00 derniéra Dívčí válka
16.30 koncert Adama Bartoše

Baškohrátky
KDY: sobota 14. srpna od 10 hodin
KDE: přehrada Baška
ZA KOLIK: základní na místě 250 korun (od 12 hodin)

Nenechte si ujít soutěžní přehlídku netradičních plavidel a den plný zábavy, sportu, hudby a legrace pro jednotlivce, rodiny, ale především pro všechny, kteří se rádi baví. Moderátorem akce je jako každý rok Vlasta Korec. Přijďte se podívat, podpořit soutěžní týmy i odvážné jednotlivce,odreagovat se od všedních starostí, přijďte se prostě pobavit!

close Oblíbená akce Baškohrátky se konala za mimořádného zájmu diváků v sobotu 15. srpna na přehradě v Bašce. info Zdroj: DENÍK / Martin Šrubař zoom_in Oblíbená akce Baškohrátky

Dobrodružná plavba za pokladem
KDY: pátek 13. srpna od 16 hodin
KDE: zahrada Národního domu ve Frýdku-Místku
ZA KOLIK: 60 korun

Pohodová letní atmosféra s občerstvením v zahradě Národního domu, kterou oživí divadelní představení pro nejmenší nazvané Dobrodružná plavba za pokladem s veverkou Terkou a myškou Klárkou. Hraje Divadélko Ententýky. To vše vás čeká v pátek v zahradě Národního domu ve Frýdku-Místku. Představení se koná pouze za příznivého počasí.

TIPY ZA OPAVSKO

Dolnobenešovský Gulášmajster 2021
KDY: sobota 14. srpna, od 8 hodin
KDE: zámecký park, Dolní Benešov
ZA KOLIK: vstupné 10 korun

Zámeckým parkem v Dolním Benešově se v sobotu od ranních hodin budou linout vůně gulášů. Bude se zde totiž konat soutěž o nejlepší kotlíkový guláš. Dle propozic se soutěžního klání mohou zúčastnit dvou až pětičlenné týmy. V 8 hodin prezentace týmu, od 8.30 start vaření. Od 13 hodin pak dojde na koštování a hodnocení kvality uvařeného guláše, chuti, vůně, barvy a konzistence. Hodnotit bude pětičlenná porota složená z vylosovaných návštěvníků akce. Vyhlášení výsledků proběhne okolo 15. hodiny. Gulášmajster hudebně okoření Country Karavana a pro děti bude připravena atrakce v podobě skákacího hradu. Pokud tedy milujete guláše a stále ještě nemáte plány, co s druhou srpnovou sobotou, pak je Gulášmajster to pravé gulášové.

close Víkendový šampionát ve vaření kotlíkového guláše v Hrabyni nezkazilo ani počasí. info Zdroj: Radim Masiarik zoom_in Víkendový šampionát ve vaření kotlíkového guláše. Ilustrační foto

Letní posezení v obecní zahradě ve Vršovicích
KDY: pátek 13. srpna od 16 hodin
KDE: obecní zahrada, u Kulturního domu, Vršovice

Pátek třináctého… Za vámi náročný den v práci a ještě ty pověry, kvůli nimž se vám v tomto dni nevedlo dobře. Hoďte se do klidu, zapomeňte na předsudky vůči číslu třináct, pátku i černým kočkám a dorazte se vyletnit a chvíli posedět v příjemné atmosféře obecní zahrady ve Vršovicích. Těšit se můžete nejen na dobrou českou klasiku – opékání špekáčků u táboráku, ale také na zlatavý, dobře vychlazený hořký mok. Vezměte přátele, rodinu, partnery či partnerky a dorazte se bavit od 16 hodin k místnímu Kulturnímu domu.

Zvěřinové hody čekají ve Velkých Hošticích
KDY: sobota 14. srpna od 12 hodin
KDE: Areál FK, Velké Hoštice

Je libo jelení na smetaně, gulášek nebo třeba kančí kýta se zelím a knedlíkem? Jen při čtení se vám začaly sbíhat sliny?Pak svých chuťovým pohárkům v sobotu od 12 hodin popusťte trochu uzdu a dopřejte jim i sobě jedinečný gastronomický zážitek. Nebude chybět tradiční myslivecké troubení i možnost projet se na koních. Od 17 hodin svou mistrovskou práci s dravými ptáky, konkrétně se sokoly, předvedou sokolníci. Nezapomeňte si také zakoupit pár losů a popusťte uzdu víru štěstěny. Třeba se na vás usměje a budete odcházet obtěžkáni srncem, divočákem či tisícikorunou.

close zvěřinové hody info Zdroj: archiv zoom_in zvěřinové hody

Swingující Ptačák to roztočí
KDY: sobota 14. srpna od 15 hodin
KDE: Sady svobody, Opava

Na Ptačím vrchu budou mít děti od 15 hodin k dispozici různé hry, aktivity i atrakce. Dospělým zahraje od 16.30 hodin krnovská swingová kapela Dixieland Jazzsle, kterou vystřídá pražská dechovka balkánského střihu Lovesong Orchestra. Ve 20.30 hodin nastoupí se svými nástroji kopřivnická kapela Stanley´s Dixie Street, hrající v rytmu swingu a jazzu. (jih)

Za plotem se dějí věci
KDY: sobota 14. srpna od 13 hodin
KDE: Geopark Vítkov

Úvodní část programu vyplní půlhodinový koncert cimbálové muziky Vedrovci a po něm následuje modelování s klaunem. Veselá pohádka Šel zahradník do zahrady začíná v 16 hodin a kouzelnice Radana se objeví o hodinu později. Od 18 hodin vystoupí Jiří Zonyga s kapelou Větry z jihu. Součástí programu bude malování na obličej, Vodní válce, skákací hrad i občerstvení. (jih)

close V Dolních Dunajovicích vystoupili na charitativním koncertě Křídla motýlí Jiří Zonyga, Petr Bende, Ilona Csáková, Sámer Issa a další pevěcké hvězdy. info Zdroj: DENÍK/Aneta Beránková zoom_in V Dolních Dunajovicích vystoupili na charitativním koncertě Křídla motýlí Jiří Zonyga, Petr Bende, Ilona Csáková, Sámer Issa a další pevěcké hvězdy. Ilustrační foto

Obec má své dny
KDY: víkend 14. a 15. srpna
KDE: areál Lipjo, Chlebičov

Sobotní část programu pro všechny věkové kategorie zahájí od 15 hodin provozem dětské atrakce a návštěvníky postupně potěší vystoupení klauna, dětská diskotéka a Vašo Patejdl s kapelou v pořadu Od Elánu po Fontánu. Ukončený bude ho od 23. hodin skupinou Kabát revival. V neděli odpoledne se dají od 14 hodin do pohybu dětské atrakce a v 15 hodin nastoupí Veselá trojka z TV Šlágr. Od 17 hodin bude areálem znít reprodukovaná hudba. (jih)

TIPY ZA NOVOJIČÍNSKO

Novojičínská pouť
KDY: sobota 14. srpna a neděle 15. srpna od 10 hodin
KDE: venkovní prostory fotbalového stadionu Nový Jičín

Pouťové atrakce, koncerty, workshopy, stánky s občerstvením, kouzelník… To je jen krátký výčet toho, co si můžete o víkendu užít na Novojičínské pouti. Sobotní program je připravený od 10 hodin, kdy si můžete zajít na pouťové atrakce, své číslo ve 14 hodin předvede kouzelník Ondřej Sládek a k vidění bude i Revival Michala Davida, show Michala Jacksona v podání Pavla Janáka, zakoncertuje si Vladimír Walda Nerušil nebo kapela Hec. V neděli budou k potěšení opět připravené pouťové atrakce a program bude končit v odpoledních hodinách. Pozor si jen dejte na správné dodržování opatření spojená s pandemií koronaviru. (koc)

close Pouť. Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/Jitka Vepřovská zoom_in Pouť. Ilustrační foto.

Tonya Graves
KDY: pátek 13. srpna od 20 hodin
KDE: Masarykovo náměstí Nový Jičín

Tonya Graves, zpěvačka, která se proslavila spoluprací s kapelou Monkey Business, vystoupí v rámci Novojičínské poutě, která bude rezonovat Novým Jičínem od čtvrtečních odpoledních hodin. Tonya to na pódiu rozjede přesně ve 20 hodin a se svým doprovodem bude koncertovat přibližně dvě hodiny. Jestliže jste Tonyu naživo nikdy neviděli, určitě si její koncert přijďte v pátek poslechnout. (koc)

| Video: Youtube

Horká kaše
KDY: sobota 14. srpna
KDE: Nový Jičín, amfiteátr Skalky

Kdo nebude na kaši, jako by nebyl! To je heslo letošní tradiční prázdninové párty pod širým nebem. Nebudou chybět sexy tanečnice, světelná show, soutěže o ceny, mezi kterými je mimo jiné i zájezd k moři. Od 20 hodin svou show rozjedou DJ Dario Snipe, Milan S s s s nebo DJ Region. Přijďte a i vy prožijte tuto mocnou párty na vlastní kůži. (koc)

Hudba v zahradě
KDY: neděle 15. srpna od 18 hodin
KDE: Piaristická zahrada v Příboru
ZA KOLIK: zdarma

Představte si klidné prostředí piaristické zahrady, kde se v rozkvetlých uličkách a zákoutích prochází klerikové, kteří pokorně studují knihy a věnují se bohoslovectví. Přijďte i vy v neděli od 18 hodin načerpat síly a užít si poklidný večer s kvalitní hudbou. Na své struny zadrnkají Stanley’s dixie street band. (koc)

Westernové odpoledne
KDY: sobota 14. srpna od 14 hodin
KDE: areál Malá Skála Suchdol nad Odrou
ZA KOLIK: vstupné 50 korun, děti do 15 let a ZTP zdarma

U příležitosti 37. jízdy pony expresu v areálu Malá Skála pořadatelé na neděli 14. srpna připravili westernové odpoledne. Těšit se můžete na ukázky práce s koňmi, střelbu z luku, kouzelnickou country show, westernovou valašskou kavalérii od bičů, lasa, nožů až po oheň, skákací hrad, soutěže pro děti i dospělé nebo poníky. Od 18 hodin bude připravena country zábava, kdy zahraje skupina Hubertus. O občerstvení nebude nouze. (koc)

Jiří Schmitzer
KDY: pátek 13. srpna od 19 hodin
KDE: Autokemp Frenštát pod Radhoštěm
ZA KOLIK: dospělí 120 korun, děti 60 korun

Marečku, podejte mi pero! Postřižiny, Vesničko má středisková, Slavnosti sněženek nebo Černí baroni. Právě z takovýchto českých klasik si vás mohl získat český herec Jiří Schmitzer. Jeho koncerty, recitály s kytarou a jeho vlastními písněmi se těší velké popularitě a oblibě. Je těžké jeho hudbu více specifikovat, protože na jeho koncerty chodí jak rockeři, tak milovníci folku či divadelní příznivci. Mezi písněmi Jiří provází koncertem s kouzlem a vtipem jemu vlastním. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost - vidět Jiřího Schmitzera naživo. (koc)

| Video: Youtube

TIPY ZA BRUNTÁLSKO

Historicko – řemeslný jarmark na Sovinci
KDY: víkend 14. – 15. srpna, vždy od 9 hodin
KDE: hrad Sovinec
ZA KOLIK: plné vstupné 150, snížené 90, rodinné 400 korun, děti do 3 let zdarma

Prázdniny se chýlí pomalu, ale jistě ke svému konci. Nesmutněte a posledních čtrnáct dní si užijte naplno. Dorazte o víkendu na magický hrad Sovinec, který bude hostit po oba dny 25. ročník jedné z nejnavštěvovanějších akcí hradu – Hodokvas rytíře Kobylky aneb Tradiční historicko – řemeslný jarmark. Těšit se můžete na šermíře, divadelníky i komedianty známé nejen v Čechách a na Moravě, ale i po celé Evropě.

OHŇOVÁ SHOW, TURNAJE I DIVADLA
Mezi největší lákadla víkendu bude patřit Divadlo Víti Marčíka a kejklíř a žonglér Vojta Vrtek. Vystoupí také Šermířská a divadelní společnost Divadlo bez střechy i skupina historického šermu Allegros. V sobotním večeru se nechte strhnout velkolepou ohňovou show i Nocí démonů. A pořadatelé nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky, kteří se společně s divadlem Kašpárkův svět přenesou do loutkových pohádek. Dále bude připraven i sokolnický dvorec s dravými ptáky, které si budete moci vyfotit. Na nádvořích hradu najdete mimo jiné i stánky s různým sortimentem předmětů okrasných, užitkových, uměleckých, kovových, dřevěných, voskových a všelijakých dalších. Nebudou chybět ani ukázky některých řemesel (kovář, brašnář a další). Skvělá atmosféra po celý víkend na hradě zajištěna, stačí jen dorazit.

close Akce na Sovinci info Zdroj: Petr Šenkyřík, se souhlasem zoom_in Akce na Sovinci

Dobré srdce Krnova aneb Přijela k nám pouť
KDY: sobota 14. srpna od 15 hodin
KDE: Hlavní náměstí Krnov

Chcete zažít jedinečnou pouť s přidanou hodnotou? Pak přijďte v sobotu od 15 hodin na Hlavní knovské náměstí. Užijete si skvělé pouťové atrakce – tradiční „řetízkáč“ a spoustu dalších typů kolotočů. Kromě toho si chystejte měřidla a dobrou mušku na staročeskou střelnici. V rámci poutě si přijdou na své i děti, které se vydovádí v bublinové koupeli, budou si moci zajezdit na ponících, projet se minivláčkem nebo si třeba zasoutěžit na jednotlivých stanovištích. Od 20.30 celý den vyvrcholí letním kinem s projekcí filmu Madagascar 3. Již 6. ročník akce je spojen právě s dobročinností – tedy dobrým srdcem Krnova. Letošní sbírka poputuje na podporu dvou mladých mužů se závažným zdravotním omezením.

Na veřejnou sbírku pro Michala Veličku a Michala Bareše můžete přispívat také na bankovní účet:
123-3087740207/0100. Více informací zde.

close Jarmark s kolotočem ve Valašské Polance. Ilustrační foto. info Zdroj: DENÍK/archiv zoom_in Jarmark s kolotočem. Ilustrační foto.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ TIPY ZE SOUSEDNÍCH KRAJŮ

Olomoucký kraj

Pouť Hanáků a Dožatá v Pivíně
KDY: sobota 14. srpna od 8.30 hodin
KDE: začátek od železniční stanice v Čelčicích, kostel Svatého Jiří v Pivíně, u mlátičky v Pivíně

V sobotu si od božího rána nenechte ujít tradiční folklórně-kulturní akci. Buďte součástí VI. Poutě Hanáků, která v 8.30 povede od železniční stanice v Čelčicích polními cestami přes Lázně Skalka k mariánskému poutnímu místu a kostelu svatého Jiří v Pivíně, kde se v 11 hodin bude konat mše svatá za úrodu. Od 14 hodin pak následuje bohatý program Dožaté s ukázkami sečení obilí, vázání snopků, ukládáním fůry či předáním dožínkového věnce i výmlatem obilí na historické mlátičce Wikov. Nebudou chybět soutěže a taneční zábava. K tanci a poslechu zahraje dechová hudba Věrovanka. V celodenním programu se mimo jiné představí Hanácký mužský sbor Rovina, Hanácký soubor písní a tanců KLAS Kralice na Hané, Pozdní sběr Pivín, Větřáček z Pivína nebo Divadelní společnost Větřák Pivín. Účast v kroji je vítána.

close Sobotní dožatá v Pivíně pod taktovkou divadelního souboru Větřák. 17.8. 2019 info Zdroj: Adéla Palíšková zoom_in Sobotní dožatá v Pivíně pod taktovkou divadelního souboru Větřák. 17.8. 2019

Hravé prohlídky na záku v Čechách pod Kosířem
KDY: víkend 14. - 15. srpna, v časech 10, 11, 13, 14 a 15 hodin
KDE: zámek Čechy pod Kosířem
ZA KOLIK: plné vstupné 110, snížené 80, rodinné 300 korun

Hledáte skvělý program pro sebe i děti? Pak dorazte během víkendu, v sobotu či neděli do nádherného zámku v Čechách pod Kosířem. Užijete si zde prohlídku zámeckého interiéru poněkud netradičně a především hravě. Těšte se na inscenované pohádkové prohlídky nazvané "O princezně začarované v obraze". V sobotu je budete moci zhlédnout v časech 10.00, 13.00, 14.00 a 15.00, v neděli navíc i v 11 hodin. Doporučujeme rezervaci míst na telefonu 773 784 110 nebo přes e-mail: rezervacecpk@seznam.cz

Zlínský kraj

Léto na Soláni
KDY: sobota 14. srpna od 11 hodin
KDE: amfiteátr, terasa před Zvonicí, Soláň

Nenechte si ujít jedinečnou akci na Valašském Olympu, vrchu umělců - Soláni. Zde se bude v sobotu od 11 hodin konat v pořadí již 13. ročník mezinárodního folklorního festivalu Léto na Soláni. Vychutnejte si plnými doušky den plný písní, tance i zahájení výstavy a přednáškové pásmo. Těšte se na skvělá vystoupení Cimbálové muziky Valašský Vojvoda, Folklorního souboru Radhošť, Rudolfa Patrnčiaka a jeho Ťažké muziky z Terchovej či Jožky Šmukaře a jeho cimbálové muziky a další. Pořadatelé nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky, pro které nad amfiteátrem připravili lidový a řemesný jarmark plný tvoření pro děti. Pokud tedy ještě nemáte plány na sobotu a chcete si užít den v malebním prostředí Soláně, pak určitě dorazte. Podrobný program najdete zde.

close Tanečníci Roman Diblík a Johana Ficová z FS Jasenka Vsetín na folklorním festivalu Léto na Soláni, který se uskutečnil v pátek a sobotu 10. - 11. srpna 2018. info Zdroj: Anna Vaculíková zoom_in Tanečníci Roman Diblík a Johana Ficová z FS Jasenka Vsetín na folklorním festivalu Léto na Soláni, který se uskutečnil v pátek a sobotu 10. - 11. srpna 2018.

Dřevěné městečko bude hostit starodávný jarmark
KDY: víkend 14. – 15. srpna, vždy od 9 do 18 hodin
KDE: Dřevěné městečko, Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm
ZA KOLIK: plné vstupné 120, snížené 100, dětské 60, rodinné 240 korun

Dovolená už je za vámi a vy si lámete hlavu, jak si užít víkend? Pokud ještě nemáte žádné plány, pak vyrazte do rožnovského skanzenu, kde se o tomto víkendu bude konat starodávný jarmark. Ten nabídne nejen pestrý výběr jarmarečního zboží, broušení nůžek i nožů, drátování a další ukázky lidových řemesel, ale také bohatý doprovodný program plný atrakcí, který si užije celá rodina.

Děti si užijí plno skvělých zážitků na historických kolotočích a houpačkách, chůdách, siloměru nebo atrakci s loďkou a vodníkem Rambouskem či fotoateliér. Ani vaše chuťové pohárky nebudou ochuzeny. Skvělé jídlo a pití je na akci samozřejmostí. Hudebně akci okoření také flašinetáři. Tak dorazte a vychutnejte si akčí víkend v krásných kulisách Dřevěného městečka. 

PROGRAM:
Sobota - 14. srpna
komorní amfiteátr
10.30, 12.30 a 14.00 - historická hudba Calata 
11.30 a 13.00 kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa
15.30 kapela Irish Rose

palouk Dřevěného městečka
11.00, 13.30 a 15.00 - šermířská skupina Valmont  
16.30  - kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa

palouk u Janíkovy stodoly
10.30, 12.30 a 14.30 - loutkové divadlo Rolo
10.00 – 17.30 - soutěže a tvůrčí dílny pro děti

pódium u rybníčka
11.00 - folklové duo Blaha&Křenovský
13.00 FCM Radegast

Neděle 15. srpna
komorní amfiteátr
11.00 - folklorní soubor Béri Balogh Ádám
12.30 a 14.30 - kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa
13.30 a 15.15 - Stanley´s Dixie Street Band

palouk Dřevěného městečka
11.30, 13.00 a 16.00  - historický šerm Valmont
17.00 - kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa 

palouk u Janíkovy stodoly
10.30, 12.30 a 14.00 - divadlo Rolo
10.00 – 17.30 - soutěže a tvůrčí dílny pro děti

pódium u rybníčka
11.00 - historická hudba Rabussa