V obou případech se ale jednalo o těžce vybojované výhry. V pátečním duelu bojovali zejména s polským reprezentantem Filipem Sarotou, jenž díky dvěma homerunům držel soupeře ve hře. Navíc v páté směně Třebíč dokázala přidat další dva body a odskočila do vedení 4:2.

Od této chvíle ale nadhoz Ostravy další body nepovolil. Naopak domácí se začali prosazovat na pálce, když dokonale dokázali využít chyb v obraně soupeře a čtyřmi body otočili duel ve svůj prospěch. Fanouškům na Arrows Parku se po návratu po zranění v dobrém světle představil Radim Novotný, který si připsal dva důležité odpaly. Domácí tak i díky tomu zvítězili 6:4.

close Matyáš Kozel s Janem Tomkem (vpravo). info Zdroj: Ladislav Svěnčík zoom_in Matyáš Kozel s Janem Tomkem (vpravo).

Ve druhém duelu se Ostravští dostali do vedení 3:0 již v první směně. Velkou zásluhu na tom měl dvoubodový homerun Jakuba Malíka, který se tak v historických tabulkách osamostatnil na 4. místě. Startující Jan Tomek udržel nulu pouze do třetí směny, kdy jej tříbodovým homerun pokořil Jake Rabinowitz.

Stejně jako v prvním utkání, tak i ve druhém již nadhoz společně s obranou ve druhé polovině zápasu další body nepovolil. Domácí nadhazovači se výborně vypořádali také s výměnou hlavního rozhodčího. Milan Hlaváček totiž duel nebyl schopen po trefení nadhozem řídit a utkání dopískal metový David Chalupa. Rozhodující doběh duelu tak přišel v dohrávce čtvrté směny, kdy Daniel Černý doběhl po nezachyceném nadhozu.

O dvě směny později pak poslední bod utkání zajistil povedenou krádeží Matyáš Kozel. Po Janu Tomkovi pak šel na kopec Jan Kozel, který dokázal druhý den po sobě utkání uzavřít a připsal si další Save. Ostrava tak zvítězila 5:3 a po tomto kole jí bude patřit pozice mezi nejlepší čtyřkou Extraligy.

„Věděli jsme, že to budou těžké zápasy. Pro nás bylo klíčové vyhrát sérii. V obou zápasech jsme bojovali v každém inningu, i když jsme prohrávali. Šlo vidět, že jsme měli těžké stavy na pálce na jejich nadhazovače. Prostě jsme udělali doběhy z malých věcí, na jejich chyby. Kluci na nadhozu odvedli skvělou práci, obrana zahrála skoro bez chyby. Tak jak hrajeme nyní bychom chtěli hrát celou sezónu,“ zhodnotil dvojzápas Jakub Malík.

„Samozřejmě, vždy to potěší. Snažím se udržovat konzistenci ve švihání a být včas na balónu. Musím zaklepat, že se mi skoro celou sezónu daří. Jsem rád, že klukům můžu pomoct a drží nás to v playoff. Doufám, že v tom budu pokračovat,“ dodal ke svým výkonům a historickému homerunu kapitán Arrows.

Hned v dalším kole čeká na ostravské baseballisty lídr extraligové tabulky Hroši Brno společně s nejlepším českým baseballistou současnosti Martinem Červenkou. I tentokrát Arrows svého soupeře dvakrát přivítají na svém hřišti. Nejdříve v pátek večer pod umělým osvětlením a následně v sobotu odpoledne.