Atletické naděje rodiče ve smluvenou hodinu předali cvičitelům, cvičitelkám, trenérům a trenérkám atletického oddílu SSK Vítkovice, kteří je v letošním školním roce provedou základy sportovního i běžného pohybu. S těmi nejmenšími se zážitku účastní i rodiče.

Dvoudenní Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády ČR, největší bezpečnostní show v Evropě, 16. září 2023, Mošnov.
Dny NATO 2023: Kolony i kolapsy, první den na letiště zamířilo sto tisíc lidí

Atletika, gymnastika, cyklistika a turistika jsou základní komponenty zdravého pohybu v běžném životě. Naučit se správnému pohybu je cesta k dalším sportovním činnostem jak v individuálních sportech, tak ve sportech kolektivních.

Podle Pavla Červenky, vedoucího trenéra atletické přípravky, cvičení a tréninku se pravidelně zúčastňuje více jak 350 dětí a také 50 rodičů, kteří trénují první rok s nejmladšími dětmi. V dalším roce již děti trénují samostatně s trenérem či trenérkou.

"Počet dětí je maximální, který jsme schopni zvládnout při zachování potřebné kvality tréninku a bezpečnosti dětí. Trénujeme v 17 až 18 tréninkových skupinách, kde u menších je vždy dvojice trenérů. U starších, kteří jsou už samostatnější, je trenér jeden. O děti v přípravce se v tuto chvíli stará dvacet trenérů," doplnil Pavel Červenka.

Dny NATO v Mošnově, září 2023. Návštěvníkům je k dispozici řada stánků s občerstvením.
Dny NATO jsou zdarma, kolik dáte za jídlo a pití? Podívejte se na ceny a nabídku

Během čtvrtečního odpoledne se na hřišti střídaly skupiny dětí a rodičů. Děti byly spokojené. S rozzářenýma očima sdělovaly své dojmy ze cvičení a těší se na další trénink. A spokojení byli i rodiče.

K TÉMATU
Původní stadion pro fotbal a lehkou atletiku byl dostavěn v roce 1940. Za svou bohatou historií( 83 roky) se v něm uskutečnilo mnoho významných mítinků a utkání. Například dva světové rekordy v běhu na 10 kilometrů Emila Zátopka. Městský stadion Ostrava je v současné podobě v provozu od roku 2015 a byl slavnostně otevřen fotbalovým utkáním Česká republika vs. Srbsko.