V prvním utkání v Brně se o vítězi rozhodovalo až v nastavení. Po devíti směnách bylo totiž skóre vyrovnané 1-1, když jediný bod Ostravy stáhl Jakub Mánek. Na kopci dal Arrows jistotu reprezentační nadhazovač Ondřej Satoria, který v sedmi směnách povolil pouze jeden doběh. Další dvě směny s nulou pak přidal Alexandr Šín.

V nastavení šli Arrows na pálku jako první a vytěžili z ní jeden doběh, který jim darovala chyba v obraně Draků. Naopak obrana Ostravy fungovala v tomto duelu bezchybně, což potvrdil zahraný dvojaut, který ukončil zápas. Arrows tak vyhráli první utkání 2-1.

close Baseballisté Ostravy dvakrát zdolali úřadující mistry Extraligy. info Zdroj: Ladislav Svěnčík zoom_in Baseballisté Ostravy dvakrát zdolali úřadující mistry Extraligy.

„Byla to velká bitva, o čemž vypovídá i to, že se hrálo deset směn. Konečně jsme zápas na 2-1 zvrátili v náš prospěch. Byl jsem z něj hodně nadšen,“ hodnotil úvodní duel navrátilec v sestavě Ostravy Radim Novotný.

Druhý duel hraný v Ostravě také přinesl výborný výkon domácího startéra. Jan Tomek vydržel na kopci do šesté směny a hostům povolil pouze dva doběhy. V ten moment již ale jeho tým vedl 3-2, když ve druhé směně nejdříve stáhl bod Mário Gottschall. O směnu později pak odpálil dvoubodový homerun Jakub Malík. Pro kapitána Ostravy to byl již 105. homerun v Extralize, čímž v historických tabulkách vyrovnal legendárního Jiřího Víška, se kterým se teď dělí o 4. místo.

close Baseballisté Ostravy dvakrát zdolali úřadující mistry Extraligy. info Zdroj: Ladislav Svěnčík zoom_in Baseballisté Ostravy dvakrát zdolali úřadující mistry Extraligy.

Malík pak v sedmé směně doběhl pro čtvrtý bod Arrows po odpalu Matyáše Kozla. A protože Šimon Všetečka i Boris Bokaj v závěru žádné body nepovolili, tak si Arrows odnesli výhru 4-2.

„V obou zápasech jsme podali solidní výkon a takto bychom měli hrát vždycky. Nebyly tam žádné extrémní chyby, které jsme dělali předtím. Při běhu na metách nám tam ještě občas ujedou nějaké věci, ale určitě se zlepšujeme a toto jsou pro nás důležité výhry,“ hodnotil dvojzápas Jan Tomek.

Ještě důležitější zápasy čekají na Ostravu hned v dalším kole, kdy doma dvakrát vyzvou Třebíč Nuclears. Tým z Vysočiny je také žhavým adeptem na postup do semifinále Extraligy a v případě dvou výher by se Arrows na Nuclears v tabulce dotáhli. První duel se hraje již v pátek večer, druhý pak v sobotu odpoledne.

Ján Jabrocký