"Knihovna města Ostravy má v současné době ústřední knihovnu, která sídlí na ulici 28. října poblíž mostu Miloše Sýkory. Má 28 poboček, které jsou územně rozdělené do čtyř obvodů. Právě teď jsme v knihovně Dr. Martínka v Ostravě -Hrabůvce. V městském obvodu Ostrava - Jih jsou čtenářům k dispozici také pobočky Výškovice, Závodní a Gurtěvova a v letošním roce otevřeme novou pobočku V Zálomu v Ostravě - Zábřehu. K našemu obvodu patří také knihovny v Hrabové, ve Staré Bělé, Nové Bělé a v Proskovicích," informovala Mgr. Petra Šimová, vedoucí obvodu 3.

Podle Petry Šimové se stejně jako všechny knihovny, i knihovna Dr. Martínka v Hrabůvce připravuje na akci "Březen - měsíc čtenářů". Budou zde pořádat akce především pro děti. Například KLUB MARTÍNEK - v rámci klubu pro děti předškolního věku a jejich rodiče připravil na 19.2.2022 pořad "Proč měl zajíček radost.", což je interaktivní pohádka spojená s výtvarnou dílnou.

Teo je nesmírně roztomilý.
Psí osudy: Seznamte se s Teem, který unikl tornádu a stal se fotomodelem

Další akce pro děti bude 13.3.2022 pořad "Veselé žabky" - výtvarná dílna s výrobou papírových žabiček. Pro děti, které již půl roku chodí do školy, už umí přečíst téměř všechny písmenka, velká i malá, umí počítat, kreslit, zpívat, poznávat stromy a zvířátka, je připravena akce v období od 7. 3. do 12. 3. 2022 "Týden prvňáčků" s názvem Utopená písmenka. Půjde o zábavné odpoledne.

Samozřejmě, že je přístupné, jako vždy, oddělení pro dospělé, kde si i oni mohou vybrat knihy ze všech literárních žánrů.

Oceněn bude také čtenář roku 2021 - ČTENÁŘ NEJVĚRŇEJŠÍ. "Počet registrovaných čtenářů za rok 2021 v pobočce Dr. Martínka je 3598. Nejaktivnější věkovou čtenářskou kategorií jsou děti do 15 let a čtenáři 60+," doplnila informace Mgr. Drahomíra Juřicová, vedoucí pobočky Dr. Martínka.

Josef Zajíc

Mladí se teprve učí
Slezská zimní liga pokračuje. Orientační běžci se sešli u rybníku Nezmar
Areál Dolní oblast Vítkovice.
Tip na výlet: Ostravské Hradčany aneb Dolní oblast Vítkovice se mění před očima