V jednotlivých věkových a výkonnostních kategoriích se startovalo ve vlnách, takže se jich na startu sešel potřebný počet. Například v kategorii běhu žen na 5 km startovalo 587 žen v devíti vlnách. Podařil se doprovodný program, který byl díky epidemiologicko - hygienických podmínek chudší oproti minulým létům, nicméně se závodnice, jejich doprovod, přátelé, manželé a děti dobře pobavily.

Od zahájení akce, která začala, na prostoru mezi Trojhalím a obchodním centrem Forum Nová Karolina v 9,00 hodin, program moderovali, komentovali, glosovali Jakub Kohák a Michal Dusík. Vše od startu až do cíle okem bystrým sledoval a startovací pistolí startoval Oldřich Zvolánek. Před startem jednotlivých kategorií byla společná rozcvička.

Výsledky závodních kategorií: Nordic Walking - 2,5 km: 1. Norocelová Eva tým Evča 17:50 minut - startovalo 85 záv. Běh na 2,5 km: 1. Mazáčová Martina - Ammazying team 10: 3 minuty - startovalo 249 záv. Běh na 5,0 km: 1.Coufalová Jana - Hellobank /BK Ludheřovice 19,08 minut-startovalo 587 záv. Běh na 10,0 km: 1. Adamcová Jana - Janka 41:29 minut - startovalo 152 závodnic V programu byla vyhlášena soutěž čtyř členných družstev v rámci běhu na 5 kilometrů. Vyhrálo družstvo Hello bank/ BK Ludheřovice ve složení: Jana Coufalová, Kašná Markéta, Quittová Lenka a Krupová Lucie časem 1 hodina 23 minut a 40 sekund. Soutěžilo celkem 22 družstev.

Více na: www.ceskybehzen.cz