Každý ujetý kilometr na trenažerech spolku Colliery srdcem z.s. byl zhodnocen sto korunami. Lidé se snažili. Šlapali co jim síly stačili. Své kilometry pro pětiletou Rebeku Bábovou, která trpí rozštěpem páteře, vyšlapal i hejtman MSK Ivo Vondrák. Charitativní akce vynesla 64 322 korun. Dalších 30 809 korun Rebece přispěli zaměstnanci krajského úřadu a členové týmu, kteří se osmého ročníku Metrostav Handy Cyklo Maratonu zúčastnili.

V pondělí 24. srpna si Rebeka Bábová spolu s rodiči převzala od hejtmana MSK a ředitele Krajského MSK darovací šeky. " Děkuji všem, kteří si před úřadem přišli zasportovat. Každý ujetý kilometr jsme proměnili za sto korunu. Rebeka peníze využije na neurorehabilitační programy a kompenzační pomůcky, které jsou pro její léčbu nesmírně důležité. Je to malá bojovnice.

Díky poctivému cvičení a úžasné trpělivosti a obětavosti svých rodičů dělá velké pokroky. Držím jí palce a přeji celé rodině hodně síly a štěstí, " řekl při předání šeku hejtman MSK Ivo Vondrák. Darovací řeky si Rebeka převzala spolu se svými rodiči. Otec Rebeky Jaroslav Bába všem poděkoval. " Rebeka byla patronkou našeho týmu, kterého jsme se již po páté zúčastnili. Tento cyklistický závod pomáhá lidem s handicapem v jejich náročném boji. V každém týmu dokonce startuje i někdo se zdravotním postižením. Je to náročná, ale skvělá akce. Pomáhá propojit svět zdravých a těch, kteří to mají kvůli svému handicapu v životě složitější. Děkuji svým kolegům z krajského úřadu. Společně jsme ujeli 2222 km a chvílemi jsme si sáhli až na dno…" řekl ředitel Krajského úřadu MSK Tomáš Kotyza.

Finanční dar byl poskytnut prostřednictvím Nadace Charta 77, která má zřízený speciální Fond Rebeka, který je výhradně určený na úhradu neurorehabilitačních programů a zdravotních kompenzačních pomůcek pro Rebeku Bábovou.

Josef Zajíc