Zájemci se mohou zúčastnit komentované prohlídky s průvodcem. Prohlídka začne v 10.00 hodin u vstupu do zoo a potrvá přibližně 2 hodiny. Lidé se o zvířatech, jejich chovu v zoo i dalších zajímavostech dozvědí i v rámci komentovaných setkání u vybraných druhů zvířat, která budou probíhat podle aktuálního časového harmonogramu.

close Sloni indičtí. info Zdroj: Zoo Ostrava/O. Kolebl zoom_in Sloni indičtí.

Kdo bude mít zájem, může také nahlédnout do pěstebních skleníků, které jsou běžně návštěvníkům nepřístupné. Komentované prohlídky botanického zázemí s průvodcem probíhají od 11 nebo od 14 hodin. Kvůli omezené kapacitě je nutné se nahlásit předem. Sraz zájemců je u vstupu do zoo.

V pavilonu afrických zvířat si pak mohou pamětníci zavzpomínat u výstavy mapující historii ostravské zoologické zahrady, od doby jejího vzniku a fungování ještě v areálu v Ostravě-Kunčičkách až po současnost ve Slezské Ostravě.

close Šimpanz hornoguineský. info Zdroj: Zoo Ostrava/O. Kolebl zoom_in Šimpanz hornoguineský s letos narozeným mládětem.

Vstup do zoo je v tento den pro všechny seniory nad 60 let zdarma! Prokázat se musejí platným dokladem totožnosti. V případě nepříznivého počasí se některé doprovodné aktivity neuskuteční. Vstup zdarma ale platí za každého počasí.