Pohádka Medvěd, který tam nebyl popisuje cestu malého medvěda, který hledá většího medvěda jako kamaráda, přítele, který je: 1. Velmi milý, 2. Šťastný, 3. Fešák.

Na jeho cestě potkává stromy, jezírka, hory, doly a kamarády zvířátka - pohodlnou Krávu, substitučního Tučňáka, lenivou Ještěrku, taxi Želvu v podání loutkoherců Lucie Kraftové, Ondřeje Besedy, Karla Růžičky a Edity Bandyové.

Režie: Markéta Bocková
Dramaturgie: Tereza Agelová, Laura Černáková
Výprava, loutky: Laura ČernákováHudba: Martin Dytko

Hru přítomné děti (3+) zvládly bravurně. Na dané otázky mnohdy odpovídaly ihned, ještě dříve, než hrající osoby, reagovaly na děj a popřípadě se kolektivně zúčastnily akce hledání Medvěda, který tam nebyl. Vše dobře dopadlo cíl cesty se společnými silami byl splněn.

Premiéra se uskutečnila v pátek 24. listopadu 2023 v 17 hodin na alternativní scéně DLO.

"OPEN CALL je projekt Divadla loutek Ostrava, jehož cílem bylo otevřít cestu studentům a absolventům divadelních oborů uměleckých vysokých škol (DAMU, JAMU, VŠMU). Inscenace Medvěd, který tam nebyl je výstupem tohoto projektu. Markéta Bocková a Laura Černáková jsou čerstvé absolventky VŠMU a do ostravského divadla přinesly knižní předlohu izraelského režiséra a hudebníka Orena Lavieho. Jejich režijně - scénografická koncepce zaujala umělecké vedení DLO," informuje Tereza Zlámalová, DLO.