V prázdných výlohách v Pasáži Vesmír na Nádražní ulici 1265/24, ve výloze nevyužitého prostoru na Tyršově ulici 1761/14 a nevyužité výloze na Nádražní ulici 1026/41 se objevují výrazná designová díla umělců České republiky, Maďarska, Slovenska a Polska. V pasáži Vesmír, sousedící s tramvajovou zastávkou Stodolní, mohou lidé zhlédnout díla Štefana Sekáče (SK). Jeho kolekce FET!S reflektuje sociologicko-kulturní roviny polarizující společnosti.

Ve stejném prostoru je najdeme dílo Balázse Botose (HU), který zde představuje tvarové dekorace s litého porcelánu. Na Tyršově ulici 1761/14 se nalézají ukázky dílny KUFA design (PL). Jde o malou řemeslnou dílnu z polského Těšína, která vytváří sochy psů a koček. Spolu je prezentováno dílo Romana Šediny (CZ), jehož práce jsou zařazeny i ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea. Vytváří inovativní design porcelánových doplňků.

Ve dvou výkladních prostorech na Nádražní ulici 1026/41 prezentuje své dílo Anita Monori (HU). Série EXPOSED ohromí elegancí svých porcelánových produktů, mezi jinými například světla. Dominika Petrtýlová (ČR) mísí kolekcí VANDAL VASE umění s přírodním i městským vandalismem. Kasia Worek (PL) je oceňovaná umělkyně, animátorka a grafická designérka. Prezentuje ilustrace mystických, fantastických a humorných vlivů. Katarina Raškovičová (SK) svými džbány zcela změní uvažování o "obyčejných věcech".

V sobotu 18. prosince 2021 bude od 10 do 15 hodin navíc k vidění rozšířená expozice v Trojhalí Karolina. Více na: www.meatdesign.cz

Josef Zajíc

Studenti Obchodní akademie a VOŠS v Ostravě - Mariánských Horách uspořádali 6. prosince 2021 ve své škole Mikulášskou sbírku pro psy z ostravského útulku.
I pejsci si zaslouží dobro(ty). Ostravská obchodka uspořádala sbírku pro útulek
Náboženská obec Církve československé husitské v Ostravě – Heřmanicích srdečně zve na možnost odpálit si světlo rozžehnuté v Betlémě.
Betlémské světlo v Ostravě-Heřmanicích. Přijďte si pro symbol Vánoc i vy
Listopadová sněhová nadílka na Prostějovsku.
Houbaření ve sněhu? Paráda, penízovka sametonohá ve sněhu září už z dálky